Nový Spark
venku od 3. dubna
Maty z GUTALAX komentuje vybrané rock/metalové špíčky

Maty z GUTALAX komentuje vybrané rock/metalové špíčky

Martin „Maty“ Matoušek to se svými GUTALAX dotáhl daleko za hranice rodné země i kontinentu. S frontmanem této osobité sestavy jsme v pravidelné sparkovské rubrice Ušní průplach zabrousili k jeho vlastním hudebním kořenům.

„První koncert, který jsem kdy navštívil, byl patnácti letech koncert domácích kapel SEDATIVE a COLD COWSHED v Chlumu u Křemže v rámci narozenin kamarádova táty. Tam mi padla huba na zem a tu husinu z živé hudby cítím na zádech doteď,“ vyznává se Maty.

A která kapela jej přiměla stát se muzikantem? „Bezpochyby FEAR FACTORY. Album „Demanufacture“ je snad nejvíc nadčasové album, co znám. Kytarový zvuk Dina Cazarese nám tehdy trhal uši a skvělé spojení melodického vokálu a řevu od Burtona je doteď stěží překonatelné. Song „Replica“ nám hrál nejčastěji na každém mejdanu, prakticky celé naše mládí a byl vždy důvodem, že se z poklidné párty stalo jedno veliké kolečko.“ (smích)


Řeč pochopitelně přišla i na gore grind, když Maty prozradil, která kapela byla impulsem k založení GUTALAX. „Song „Absťák“ od AHUMADO GRANUJO je jeden z nejlepších gore grind songů vůbec, zcoverovaný tisícovkou kapel z celého světa. Celou desku „Splatter Tekk“ beru jako jednu z nejlepších gore desek a jeden z důvodů, které mě přivedly k tomuto žánru a díky nimž jsme založili GUTALAX.“

Kompletní rozhovor najdete v dubnovém Sparku.

Nový Spark
venku od 3. dubna
Kalendář akcí
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
19.04. DUST BOLT, ACCUSSER
20.04. DUST BOLT, ACCUSSER
21.04. RHAPSODY OF FIRE
21.04. DUST BOLT, ACCUSSER
22.04. DUST BOLT, ACCUSSER
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace