Nový Spark
venku od 1. června
METAL CHURCH: „Mike Howe (†55) by se pro všechny rozdal. Takto si ho pamatujme.“

METAL CHURCH: „Mike Howe (†55) by se pro všechny rozdal. Takto si ho pamatujme.“

Když se zpěvák Mike Howe po téměř dvaceti letech vrátil v roce 2015 do METAL CHURCH, zdálo se, že s ním kapela chytila příslovečnou druhou mízu. Probralo se též publikum a metaloví veteráni se mohli po albech „XI“ (2016) a „Damned If You Do“ (2018) těšit z kladných ohlasů, jaké už dlouho nezažili.

Howe, jenž se ve druhé polovině devadesátých let ze scény prakticky zcela stáhl a začal se živit rukama, hrdě přijal roli tváře kapely, překypoval energií nejen na pódiu a mluvil o tom, jak je nutné kout železo, dokud je žhavé, a tedy vydat co nejdříve další album. O to překvapivější zprávou bylo, že 26. července v pouhých 55 letech spáchal tento usměvavý chlapík sebevraždu.

Policie později ještě upřesnila, že Howe se ve svém kalifornském bytě oběsil, jakékoliv užití návykových látek vyloučila. S kondolencí se ozvala celá řada kolegů, nejvíc pozornosti však vzbudili jeho spoluhráči z METAL CHURCH, kteří v první rozhořčené reakci uvedli, že Howe se stal obětí „nefunkčního zdravotního systému“. „Kdo Mikea znal, věděl, že byl úžasný člověk, který měl rád své přátele, miloval rodinu i fanoušky. Pro všechny by se rozdal. Takto si ho prosím pamatujme. A co se ve skutečnosti stalo? Mike se stal obětí nefunkčního zdravotního systému a byl otráven jedem Big Pharmy. Řečeno stručně a jasně, stal se obětí opravdového ,Fake Healera‘ – Falešného léčitele,“ odkazovala kapela na jeden ze svých nejznámějších songů v prohlášení doplněném hashtagem #truth – pravda.

Nečekaně se však na její hlavu strhla kritika některých fanoušků, podle nichž tímto způsobem zneužila smrti zpěváka k prosazení svých politických názorů. Z upraveného prohlášení tak zmizel zpravidla kriticky užívaný termín Big Pharma a kapela ujišťovala, že do záležitosti žádným způsobem nechtěla tahat politiku a že její prohlášení nemělo nic společného s COVIDEM-19 ani s očkováním, jak se někteří mohli domnívat. „Jen jsme chtěli říct, že náš bratr trpěl, a i když hledal lékařskou pomoc, stanovená léčba ho nezachránila. Jinak by tu s námi ještě byl.“ V součtu Howe s METAL CHURCH nahrál pět řadových alb, zmínit však lze též jeho dřívější formaci HERETIC s debutem „Breaking Point“ (1988). Co bude s novinkou METAL CHURCH, kterou už měla kapela rozpracovanou, nejspíš ukáže čas...

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace