Nový Spark
venku od 1. února
METAL CHURCH: „Mike Howe (†55) by se pro všechny rozdal. Takto si ho pamatujme.“

METAL CHURCH: „Mike Howe (†55) by se pro všechny rozdal. Takto si ho pamatujme.“

Když se zpěvák Mike Howe po téměř dvaceti letech vrátil v roce 2015 do METAL CHURCH, zdálo se, že s ním kapela chytila příslovečnou druhou mízu. Probralo se též publikum a metaloví veteráni se mohli po albech „XI“ (2016) a „Damned If You Do“ (2018) těšit z kladných ohlasů, jaké už dlouho nezažili.

Howe, jenž se ve druhé polovině devadesátých let ze scény prakticky zcela stáhl a začal se živit rukama, hrdě přijal roli tváře kapely, překypoval energií nejen na pódiu a mluvil o tom, jak je nutné kout železo, dokud je žhavé, a tedy vydat co nejdříve další album. O to překvapivější zprávou bylo, že 26. července v pouhých 55 letech spáchal tento usměvavý chlapík sebevraždu.

Policie později ještě upřesnila, že Howe se ve svém kalifornském bytě oběsil, jakékoliv užití návykových látek vyloučila. S kondolencí se ozvala celá řada kolegů, nejvíc pozornosti však vzbudili jeho spoluhráči z METAL CHURCH, kteří v první rozhořčené reakci uvedli, že Howe se stal obětí „nefunkčního zdravotního systému“. „Kdo Mikea znal, věděl, že byl úžasný člověk, který měl rád své přátele, miloval rodinu i fanoušky. Pro všechny by se rozdal. Takto si ho prosím pamatujme. A co se ve skutečnosti stalo? Mike se stal obětí nefunkčního zdravotního systému a byl otráven jedem Big Pharmy. Řečeno stručně a jasně, stal se obětí opravdového ,Fake Healera‘ – Falešného léčitele,“ odkazovala kapela na jeden ze svých nejznámějších songů v prohlášení doplněném hashtagem #truth – pravda.

Nečekaně se však na její hlavu strhla kritika některých fanoušků, podle nichž tímto způsobem zneužila smrti zpěváka k prosazení svých politických názorů. Z upraveného prohlášení tak zmizel zpravidla kriticky užívaný termín Big Pharma a kapela ujišťovala, že do záležitosti žádným způsobem nechtěla tahat politiku a že její prohlášení nemělo nic společného s COVIDEM-19 ani s očkováním, jak se někteří mohli domnívat. „Jen jsme chtěli říct, že náš bratr trpěl, a i když hledal lékařskou pomoc, stanovená léčba ho nezachránila. Jinak by tu s námi ještě byl.“ V součtu Howe s METAL CHURCH nahrál pět řadových alb, zmínit však lze též jeho dřívější formaci HERETIC s debutem „Breaking Point“ (1988). Co bude s novinkou METAL CHURCH, kterou už měla kapela rozpracovanou, nejspíš ukáže čas...

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace