Nový Spark
venku od 1. června
MetalGate Czech Death Fest se blíží! Peklo rozpoutají DYING FETUS i IMPALED NAZARENE

MetalGate Czech Death Fest se blíží! Peklo rozpoutají DYING FETUS i IMPALED NAZARENE

Atraktivní prostředí autokempu Brodský v Červeném Kostelci bude v obležení metalových fanoušků. Ve dnech 16. až 18. června se zde uskuteční tradiční MetalGate Czech Death Fest, který nabídne například DYING FETUS, IMPALED NAZARENE, INGESTED nebo VOMITORY. Velký prostor tradičně dostanou i české kapely.

MetalGate Czech Death Fest je z hlediska extrémního metalu velmi rozmanitý. Vedle sebe stojí jak kapely vyznávající žánrové kořeny, tak i modernisté, kteří se nebojí posouvat hranice. A pak jsou tu legendy, jež dějiny tvrdého metalu samy psaly… V případě aktuálního ročníku je řeč především o DYINIG FETUS a IMPALED NAZARENE. Zatímco první jsou ikonou amerického death metalu, druzí jsou předními představiteli finského black metalu.

Co dál? VOMITORY! Energické komando dlouhé roky demonstruje, že Švédsko je jednou z deathmetalových velmocí. Fanoušci metalové moderny se naopak mohou těšit na progressive/post-metalové THE OCEAN, či na atmospheric sludge/post-blackmetalové DOWNFALL OF GAIA.

Dalšími výraznými kapelami na letošní soupisce jsou například řečtí blackmetalisté LUCIFER’S CHILD, němečtí smrťáci SABIENDAS, nekompromisní angličtí INGESTED, atmosféričtí SEDNA či stále populárnější divočáci ze sousedního Slovenska ČAD.

Tuzemská scéna se ale rozhodně nebude krčit ve stínu. Mimo jiné vystoupí ostřílení borci DYING PASSION, ponuří ET MORIEMURE, epičtí PAŠESS, progresivní TRANSLUNRIA (užívající si comeback), moderní STELLARIS či grindoví elektrikáři YTIVARG. Chybět samozřejmě nebudou ani deathoví TORTHARRY, kteří jsou zakladateli tohoto kultovního třídenního festu.

Kompletní soupisku s bližšími informacemi k jednotlivým kapelám naleznete na webu www.czechdeathfest.cz.

Do konce května je možné pořídit vstupenky na festival za 1650 korun. Od června budou za 1800 korun. Koupit se dají na www.shop1.tortharry.com.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace