Nový Spark
venku od 1. března
METALLICA opět pokořila metu miliardu streamů aneb rok 2021 na Spotify

METALLICA opět pokořila metu miliardu streamů aneb rok 2021 na Spotify

METALLICA potvrzuje pozici největší rockové/metalové kapely své generace, což dokládá statistikami ze streamovací platformy Spotify. Za rok 2021 zaznamenala 1,3 miliardy streamů a zapsala tak třetí rok po sobě, kdy v tomto ohledu překonala miliardovou metu. „Při všech těch veletočích, které uplynulý rok přinesl, jedno zůstává jisté – poslouchali jste hodně METALLIKY,“ uvedla kapela k úspěchu na sociálních sítích. V přepočtu fanoušci muziku METALLIKY na populární streamovací platformě poslouchali 112,2 milionů hodin, přičemž pro zhruba milion uživatelů byla METALLICA tím vůbec nejposlouchanějším umělcem.

Metla na Sparkshopu

Oproti interpretům populární hudby však METALLICA přece jen zaostává. Víc než 1,1 miliardy streamů dosáhla pouze se svým debutovým singlem „Drivers License“ mladičká americká zpěvačka Olivia Rodrigo, která si letos vysloužila také sedm nominací na cenu Grammy a magazín Time ji jmenoval Bavičkou roku (Entertainer of the Year). Její albová prvotina „Sour“ pak byla na Spotify tou vůbec nejstreamovanější deskou loňska.

Pětice nejstreamovanějších umělců roku 2021 se pak skládá ze jmen jako Bad Bunny, Taylor Swift, BTS, Drake a Justin Bieber, přičemž první jmenovaný, portorický zpěvák, dosáhl celkového počtu 9,1 miliardy streamů a obhájil tak loňské prvenství, kdy dominoval s 8,3 miliardami streamů.

A jak vnímají současné rockové, potažmo metalové trendy sami tvůrci Spotify? Níže se můžete probrat playlistem, který sestavili coby 100 nejlepších rockových a alternativních skladeb roku 2021. Nechybí v něm italská senzace MÅNESKIN, která se skladbou „I WANNA BE YOUR SLAVE“ pokořila hranici půl miliardy streamů, ROYAL BLOOD, BRING ME THE HORIZON, POPPY, KORN, GRETA VAN FLEET, oblíbenci našeho redaktora Vaška Tesaře DEAD SARA, IRON MAIDEN, ale i řada jmen, o jejichž příslušnosti k rockovému žánru by se dalo s větším či menším úspěchem pochybovat…

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
08.03. MESHUGGAH
08.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
09.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace