Nový Spark
venku od 1. září
METANOL chystá pro své fanoušky nové album

METANOL chystá pro své fanoušky nové album

METANOL chystá pro své fanoušky nové album a servíruje na metalovém podnose už druhou ochutnávku. Videoklip k písni "Podívej" nenechá nikoho chladného a pořádně zahřeje.

Píseň o společnosti, předsudcích a o tom, že člověk by si měl určovat své cíle sám. Je o potlačování individuality od raného věku a o mylné představě, že peníze vedou ke svobodě.

V klipu se setkáváme s příběhem bezdomovce, který je svobodný a má blízko k přírodě, avšak žije sám, na pokraji společnosti, která ho odsuzuje. Nakonec přehodnotí své priority a začlení se do společnosti. Ne proto, že ho k tomu společnost nutila, ale proto, že to chce on sám.


METANOL je mladá česká kapela, která sama sebe označuje jako pop-metal. V roce 2020 vydá své druhé studiové album. Ve svých výhradně českých textech popisuje své pocity a upozorňuje na problémy dnešní společnosti. Jsou pro ně typické melodické refrény a tvrdší, úderné sloky.

Za svou poměrně krátkou historii mají na svém kontě desítky koncertů a festivalů. V loňském roce se kapela účastnila hudební soutěže SUMOROCK VÝZVA 2019, kde vyhrála. Jako cenu si odnesla finanční příspěvek na natočení nového klipu.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
10.10. LIVESTREAM ARMORED SAINT
17.10. LIVESTREAM OBITUARY
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?