Nový Spark
venku od 2. října
Mighty Sounds 2015 – Pátek, 3.7.

Mighty Sounds 2015 – Pátek, 3.7.

První den letošního ročníku Mighty Sounds se nesl ve znamení vedra, dravého rock‘n’rollu, punku a core. Festival ovládli hlavně THE CREEPSHOW, PIPES & PINTS a ARCHITECTS.

Akce začala s plným nasazením okolo třetí hodiny odpolední a to jak z hlediska vystoupení (ať už hudebních nebo divadelních), tak z hlediska různých stánků a atrakcí. Žilo to například v zóně energy drinku Monster, kde bylo rušno především ve večerních hodinách. Návštěvníci si mohli zahrát nějaké hry na Xboxu, poslechnout si při tom DJe a popíjet všemožné druhy energetických nápojů zmíněné značky.

Svou štaci po scénách jsem zahájil v podvečer americkými punk rockery VERSUS THE WORLD. Hoši sice k sobě moc lidí nepřilákali, ale snažili se dostat ze sebe to nejlepší bez ohledu na množství přihlížejících. Jejich koncert se také částečně kryl s jednou z nejočekávanějších kapel festivalu, psychobilly-rock’n’rollovými THE CREEPSHOW. Ti zahájili svoji show bez nějakého teatrálního intra. Krom vypalovaček, které měla v povědomí drtivá část obecenstva (na Mighty Sounds mají velkou fanouškovskou základnu), byla neméně důležitou součástí jejich vystoupení atraktivní image a určitá bezprostřednost. Do diváků stříleli konfety a kontrabasista si mimo jiného pochválil i české pivo.

Po THE CREEPSHOW jsem se odebral na americké IGNITE. Jejich hudba zpočátku zaujme podmanivými melodiemi a míchanicí hardcore, punk rocku, ale částečně i alternativního rocku devadesátkového střihu. Jistá šablonovitost skladeb ale začne postupem času nudit. Zajímavá byla jejich předělávka klasiky od U2 „Sunday Bloody Sunday“, jíž obohatili punk rock/hardcorovým drivem.

Čeští punkáči s americkým zpěvákem PIPES & PINTS spolehlivě přilákali velký dav lidí. Zatímco během některých jiných koncertů publikum postupně řídlo, udrželi si pánové pozornost rozsáhlého obecenstva celou svou performanci. Do lidí valili tuny pozitivní energie a přítomní šíleli. Nad lesem rukou jsem v jednu chvíli dokonce zahlédl vozíčkáře, kterého si ostatní předávali nad hlavami.

Jestli jsem tu zmínil bezprostřednost, tento výraz už absolutně sedí ke koncertu amerických hardcorařů SICK OF IT ALL. Žádné kouře ani zvláštní efekty. Ostřílení borci si střihli syrovou klubovku na velké scéně, což bohužel zanechalo rozpačitý dojem. Krásný kontrast představovalo další velké jméno festivalu ARCHITECTS, jejichž do detailu propracovaná světelná show dávala jejich hudbě další dimenzi. Skupina si během své kariéry vybudovala respekt, ale také náročnou posluchačskou obec. Po tom, co ale v pátek předvedli, mohou Britové odjet s čistým štítem - profesionalita, špičkové výkony, perfektní zvuk a efektní show. ARCHITECTS nastavili laťku hodně vysoko.

Po jejich vystoupení jsem se odebral na procházku po areálu. U Monster Zone jsem si všiml, že se už odklízí sparkovské kolo, na němž se mohou účastníci fotit prostřednictvím Smilebox. Kdo vytvoří nejkreativnější fotku, má možnost vyhrát vstup na nedělní vystoupení amerických TERROR. Hlasovat se bude na Instagramu.

Čas jít spát. Další den čekají např. čeští nadějní hardcoraři SKYWALKER, rockeři PRAGUE CONSPIRACY a samozřejmě ENTER SHIKARI.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace