Nový Spark
venku od 1. července
MINISTRY - Morální očista

MINISTRY - Morální očista

Al Jourgensen 9. října oslaví 63. narozeniny. S ohledem na životní styl vyhlášeného metalového agitátora a průkopníka industriálu, který už párkrát hleděl smrti do očí, se jedná o menší zázrak. Obdobně nepravděpodobné bylo ještě před pár lety pokračování jeho hudebního dítěte MINISTRY, které sám už několikrát pohřbíval. I to však čeká na podzim slavnostní zápis. Týden před jmeninami svého kapelníka pod hlavičkou MINISTRY vyjde už patnácté album „Moral Hygiene“.

Nové album MINISTRY a stejně tak starší nahrávky pořídíte v našem Sparkshopu

„Furt to samé,“ odpovídá Jourgensen lakonicky na dotaz, co mohou fanoušci od nového alba čekat. „Zkrátka další progres zvuku, který kultivujeme posledních třicet nebo čtyřicet let. A řekl bych, že tentokrát se nám podařilo zaskórovat. Máme za sebou desky, které zrovna nemusím, ale i ty, ze kterých jsem dodnes nadšený. Tahle spadá do té druhé kategorie. Do doby, ve které žijeme, dává velký smysl.“ Abychom Jourgensenova slova upřesnili: do doby, kterou tíží koronavirová pandemie a s ní související restrikce a opatření, do doby, kterou ohrožuje globální oteplování a s ním spojené problémy, do doby společenského stigmatu vzešlého do značné míry z politiky světových lídrů.

Ostatně, nebyli by to kompletní MINISTRY, kdyby se Jourgensen nějakým způsobem neotíral o nejvyšší představitele země. Jmenovitě dnes už bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa. „Lidi se ptají, proč se do něj musím pořád strefovat, když už v úřadu beztak není. Ale popravdě, na předchozím i novém albu jsem se musel hodně krotit, aby o něm nebyl každý song. Ve světle lží, chamtivosti, korupce a manipulace Trumpovy administrativy vypadá George Bush mladší jako školáček,“ nebere si servítky vůči „oranžovému goblinovi“, jak jej posměšně nazývá, jako vždy nekompromisní Jourgensen. Zároveň však zvedá ukazovák na důkaz varování, že Trump není ani zdaleka jediným problémem současných Spojených států, potažmo celého světa. „Trump je melanom, jímž se na kůži projeví rakovina, která se však rozpíná uvnitř organismu. Jeho zvolení bylo nešťastné, ale z dlouhodobého hlediska vlastně může mít příznivý efekt, jelikož nás na tu rakovinu upozornil.“

Svým kritickým tónem na album zapadá i předělávka „Search and Destroy“ z repertoáru THE STOOGES, kterou MINISTRY vydali coby třetí singl, představující jednoho z hostů, kytaristu Billyho Morrisona z kapely Billyho Idola. Vlastní příspěvek přidali opět také americký rapper Arabian Prince a po letech i Jourgensenův kumpán z LARD, punková ikona Jello Biafra. Co se týče personálií, hodit se zmíní též to, že „Moral Hygiene“ je premiérou pro baskytaristu Paula D’Amoura, jenž byl v časech alba „Undertow“ (1996) členem TOOL, navrátilci do sestavy pak jsou bubeník Roy Mayorga (STONE SOUR, SOULFLY) a kytarista Monte Pittman (PRONG, Madonna).

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace