Nový Spark
venku od 2. května

Ministryně Šlechtová se stala patronkou rockového Fausta

RockOpera Praha se připravuje na druhé uvedení rockové opery Faust z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest na motivy klasického díla. Záštitu nad inscenací převzala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, která holešovickou divadelní arénu navštíví 26. února 2015 a společně s diváky si užije strhující atmosféru příběhu podtrženou efektní a dechberoucí show.

„Děkujeme paní ministryni Karle Šlechtové za záštitu naší rockové opery Faust, velice si jí vážíme! Těšíme se na návštěvu a doufáme, že nebude poslední,“ komentuje záštitu zakladatelka a umělecká šéfka Pavla Forest a vybízí k návštěvě únorového představení: „Jako vždy nabídneme skvělé výkony zpěváků, tanečníků a akrobatů za doprovodu kapely hrající přímo na pódiu, animované projekce, originální kostýmy a další zajímavé momenty dokreslující emotivní příběh věčně nespokojeného doktora Fausta.“

„Přijít mohou i diváci, kteří nás již viděli v loňském roce. Inscenaci totiž posouváme zase o kus dál. S celým týmem neustále zkoušíme a pracujeme na nových kusech, které zakomponujeme do celého díla a premiérově předvedeme právě na konci února,“ vysvětluje producent a autor hudby Milan Steigerwald.

V ústřední dvojici mohou diváci vidět Jiřího Zonygu v roli učence Fausta a Viktora Dyka ztvárňujícího ďábla Mefistofela. Již při premiéře v prosinci loňského roku představení zaujalo svým neotřelým rockově až metalově laděným zpracováním, živou hudbou, výraznými hlasy a zajímavými hosty. Scénu v podobě přízraků obohacuje například skupina Pyroterra, která zajišťuje prvotřídní ohňovou, světelnou a akrobatickou show.

Nové inspirativní spojení si pochvaluje i režisér Roman Štolpa. „Se členy souboru Pyroterra jsme spolupracovali poprvé, jsou to velcí profesionálové a úžasní umělci, kteří přinesli do představení spoustu energie, vlastní pohled a nové nápady. Doufáme, že naše společné úsilí vytvořit výjimečné okamžiky diváci ocení,“ doplňuje režisér Roman Štolpa.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace