Nový Spark
venku od 1. září

Ministryně Šlechtová se stala patronkou rockového Fausta

RockOpera Praha se připravuje na druhé uvedení rockové opery Faust z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest na motivy klasického díla. Záštitu nad inscenací převzala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, která holešovickou divadelní arénu navštíví 26. února 2015 a společně s diváky si užije strhující atmosféru příběhu podtrženou efektní a dechberoucí show.

„Děkujeme paní ministryni Karle Šlechtové za záštitu naší rockové opery Faust, velice si jí vážíme! Těšíme se na návštěvu a doufáme, že nebude poslední,“ komentuje záštitu zakladatelka a umělecká šéfka Pavla Forest a vybízí k návštěvě únorového představení: „Jako vždy nabídneme skvělé výkony zpěváků, tanečníků a akrobatů za doprovodu kapely hrající přímo na pódiu, animované projekce, originální kostýmy a další zajímavé momenty dokreslující emotivní příběh věčně nespokojeného doktora Fausta.“

„Přijít mohou i diváci, kteří nás již viděli v loňském roce. Inscenaci totiž posouváme zase o kus dál. S celým týmem neustále zkoušíme a pracujeme na nových kusech, které zakomponujeme do celého díla a premiérově předvedeme právě na konci února,“ vysvětluje producent a autor hudby Milan Steigerwald.

V ústřední dvojici mohou diváci vidět Jiřího Zonygu v roli učence Fausta a Viktora Dyka ztvárňujícího ďábla Mefistofela. Již při premiéře v prosinci loňského roku představení zaujalo svým neotřelým rockově až metalově laděným zpracováním, živou hudbou, výraznými hlasy a zajímavými hosty. Scénu v podobě přízraků obohacuje například skupina Pyroterra, která zajišťuje prvotřídní ohňovou, světelnou a akrobatickou show.

Nové inspirativní spojení si pochvaluje i režisér Roman Štolpa. „Se členy souboru Pyroterra jsme spolupracovali poprvé, jsou to velcí profesionálové a úžasní umělci, kteří přinesli do představení spoustu energie, vlastní pohled a nové nápady. Doufáme, že naše společné úsilí vytvořit výjimečné okamžiky diváci ocení,“ doplňuje režisér Roman Štolpa.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace