Nový Spark
venku od 31. prosince
Mladá brněnská senzace MMNK vypouští druhý singl z připravované desky

Mladá brněnská senzace MMNK vypouští druhý singl z připravované desky

Po skladbě Cizinec přicházejí MMNK s novinkou MASOKOMBINÁT - jedná se tak již o druhý singl z připravované dlouhohrající desky, jejíž vydání na jaře roku 2021 zaštítí label Kabinet Records.

Kapela MMNK vznikla teprve v roce 2019 a po úvodním koncertě na narozeninách legendární Helmutovy stříkačky se namísto vystupování rozhodla plně věnovat skládání a nahrávání nové desky. Nový materiál však stihli vyzkoušet i v pandemií stižené sezóně 2020 - hojně navštívená show v Kabinetu MÚZ byla důkazem, že být mladou nadějnou kytarovou skupinou neznamená v dnešní době v žádném případě oxymoron.

Hlavní zbraní MMNK je jejich unikátní sound. Sami členové popisují svou hudbu, která se vymyká jakémukoli žánrovému zařazení, jako White Trash. Postavte proti sobě post-hardcore, prog, math-rock, art-rock, noise, pop, brněnskou alternativu, psychedelické jazzové breaky. Potom přimíchejte koláže floutkovských vokálů, plavících se na vlně sebejisté drzosti, sdílené snad s tuzemskými Supercroo nebo dokonce J.A.R. Vyjde vám výbušná látka připravená explodovat do posledního neuronu ve vašem těle.

Skladbu MASOKOMBINÁT nahrála kapela ve studiu DeNihilo s Tomášem Suchánkem a studiu Veselka s Janem Veselým. Tomáš Suchánek vytvořil i mix a o finální master se pak postaral Amák Golden (Golden Hive Studio). MMNK zde podle svých slov experimentují s popovějším zvukem a nechávají se inspirovat např. kapelou Bilderbuch či Beastie Boys - zůstávají však hlavní témata, příznačná pro celou tvorbu, totiž pocity absurdity a frustrace z fungování v dnešním světě. Singl vychází 4.12. pod hlavičkou Kabinet Records.

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?