Nový Spark
venku od 30. října
Singl Cizinec jako předzvěst chystaného alba brněnských MMNK

Singl Cizinec jako předzvěst chystaného alba brněnských MMNK

Po vydání první placky kapely Bare Escape v lednu 2020 Kabinet Records rozšiřuje své distro. V říjnu chystá vydání nových desek kapel Science Killer a Metronome Blues. Novinkou je také singl mladé nadějné kapely MMNK s názvem Cizinec, který digitálně vychází 17.9. 2020 i s videoklipem.

MMNK je brněnská kapela, která vznikla v roce 2019. Všichni členové se tehdy znali už delší dobu a často spolu účinkovali v jiných kapelách. První koncert proběhl na narozeninách Helmutovi Stříkačky v Mohelnu v srpnu 2019. Potom se kapela rozhodla strávit delší čas na zkušebně a další vystoupení přišlo až 30.6. v Kabinetu Múz s kapelou KODDN.

Stylově se MMNK nechce škatulkovat, ale často se pojmenovávají jako white thrash. Jejich styl by se dal popsat jako směs progressive rocku, rapu a HC punku. Hlavním impulzem pro vytvoření takto zaměřené kapely byla deska Rutky Laskier Protiklady, ale mezi další důležité inspirace patří třeba Supercroo, nebo WWW. Nahrávání singlu proběhlo v nezávislém studiu DeNihilo se zvukařem Tomášem Suchánkem. Konečný master singlu udělal Amak Golden.

Cizinec je první singl z připravovaného alba kapely MMNK. Inspirací pro tento singl byl Albert Camus a jeho román Cizinec. Pokouší se spojit vlivy brněnské HC punkové a rapové scény s tradicí českého progresivního rocku. Minimalismu a agrese ve zvuku nahrávky připomíná Rage Against The Machine a Led Zeppelin. Velkou roli hraje i to, že jde o živou nahrávku, která má poukazovat na to, že ne všechna populární hudba musí být reprodukována a čistá.

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
05.11. LIVESTREAM PARADISE LOST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?