Nový Spark
venku od 1. dubna
Singl Cizinec jako předzvěst chystaného alba brněnských MMNK

Singl Cizinec jako předzvěst chystaného alba brněnských MMNK

Po vydání první placky kapely Bare Escape v lednu 2020 Kabinet Records rozšiřuje své distro. V říjnu chystá vydání nových desek kapel Science Killer a Metronome Blues. Novinkou je také singl mladé nadějné kapely MMNK s názvem Cizinec, který digitálně vychází 17.9. 2020 i s videoklipem.

MMNK je brněnská kapela, která vznikla v roce 2019. Všichni členové se tehdy znali už delší dobu a často spolu účinkovali v jiných kapelách. První koncert proběhl na narozeninách Helmutovi Stříkačky v Mohelnu v srpnu 2019. Potom se kapela rozhodla strávit delší čas na zkušebně a další vystoupení přišlo až 30.6. v Kabinetu Múz s kapelou KODDN.

Stylově se MMNK nechce škatulkovat, ale často se pojmenovávají jako white thrash. Jejich styl by se dal popsat jako směs progressive rocku, rapu a HC punku. Hlavním impulzem pro vytvoření takto zaměřené kapely byla deska Rutky Laskier Protiklady, ale mezi další důležité inspirace patří třeba Supercroo, nebo WWW. Nahrávání singlu proběhlo v nezávislém studiu DeNihilo se zvukařem Tomášem Suchánkem. Konečný master singlu udělal Amak Golden.

Cizinec je první singl z připravovaného alba kapely MMNK. Inspirací pro tento singl byl Albert Camus a jeho román Cizinec. Pokouší se spojit vlivy brněnské HC punkové a rapové scény s tradicí českého progresivního rocku. Minimalismu a agrese ve zvuku nahrávky připomíná Rage Against The Machine a Led Zeppelin. Velkou roli hraje i to, že jde o živou nahrávku, která má poukazovat na to, že ne všechna populární hudba musí být reprodukována a čistá.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.04. LIVESTREAM KORN
01.05. LIVE STREAM DEVIN TOWNSEND
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace