Nový Spark
venku od 3. června
Myles Kennedy: „Nedávalo by smysl nahrát sólovku ve stylu ALTER BRIDGE nebo Slashe“

Myles Kennedy: „Nedávalo by smysl nahrát sólovku ve stylu ALTER BRIDGE nebo Slashe“

Nebezpečí na obzoru, strach, svět vzhůru nohama. V takové atmosféře začal kytarista a zpěvák Myles Kennedy dávat dohromady své nové sólové album „Ides of March“.

Psal se březen minulého roku a nikdo nevěděl, co pandemie koronaviru způsobí. Pro amerického muzikanta, známého z kapely ALTER BRIDGE, a věrného zpěváka kapely Slashe z GUNS N' ROSES, bylo skládání nových písní terapií. Proto jeho druhá sólovka nepojednává tolik o obavách z budoucnosti, ale je spíše uklidňujícím ujištěním, že společně se dá zvládnout ledacos.

S Mylesem jsme si pro červencové číslo Sparku příjemně popovídali o vlivech působících na jeho tvorbu, zapeklitostech při psaní textů i o jeho snaze nevyjadřovat se k politice a dalším společenským jevům.


Řeč padla také na možnosti sólového umělce oproti působení v kapele. „Jedná se o osvobozující pocit, protože opravdu můžeš dělat, cokoliv chceš. Když jsi součástí kapely, musíš dělat kompromisy, ale zase z toho může vzniknout skladba, kterou by nikdo z nás samostatně nesložil. Sólový muzikant může vystoupit z bubliny, experimentovat, nahrát desku plnou polky. (smích) Nebo jakéhokoliv jiného žánru. Já skládám opravdu hodně nejrůznějšího materiálu, který z velké části nikdy nespatří světlo světa, ale i tak si to užívám. Jedná se o skvělou příležitost, jak ze sebe dostat kreativitu a objevovat jiné žánry. Samozřejmě by nedávalo smysl, kdybych nahrál album, které by znělo jako od ALTER BRIDGE nebo Slashe.“

Kompletní rozhovor najdete v červencovém Sparku.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace