Nový Spark
venku od 2. dubna
Na ČT art přichází druhá série Ikon Kamila Střihavky

Na ČT art přichází druhá série Ikon Kamila Střihavky

Na televizní obrazovky se vracejí Ikony Kamila Střihavky. Prakticky přesně po roce. První díl nového cyklu měl na ČT art premiéru 7. ledna 2022 a jelikož se na domácí produkci atraktivně pojatý formát ukázal jako životaschopný, jeho tvůrci ještě během loňského roku rovnou natočili druhou řadu.

„Překvapila mě hlavně nenucenost a upřímná lidskost všech osobností, se kterými jsme naši první sérii natáčeli. To, že si nás v drtivé většině pustili do svých privátních domovů a soukromí, bylo prostě skvělé, protože jakýkoliv náznak bulvárního přístupu byl ve spojení s mou přítomností absolutním tabu,“ dělí se o své dojmy Kamil Střihavka.

Byl to ale i jeho přátelský přístup a nepochybně také postavení na domácí hudební scéně, díky němuž desítka osobností českého rocku – od Petra Jandy, přes Romana Holého a Aleše Brichtu až po Milana Špalka – divákům dala nahlédnout do míst zpravidla vyhrazeným jen pro ty skutečně nejbližší. Že fanoušek podobné pojetí kvituje, dokládá nakonec i hodnocení na Česko-slovenské filmové databázi, kde si Ikony drží nadstandardní hodnocení 83 %.

Tvůrčí tým kolem Miloše Levka, autora dokumentu Motorband: Restart (2017), který na přelomu osmdesátých a devadesátých let sám jako muzikant pomáhal formovat vyhlášenou „teplickou scénu“, tak neměl důvod toho mnoho měnit. A ani výběr hostů do druhé řady nakonec nebyl tak obtížný, jak by se při pohledu na silné obsazení první série mohlo zdát.

„Výběr byl v pohodě,“ říká Miloš Levek. „Oslovili jsme převážně Kamilovy souputníky a vrstevníky, se kterými sdílí jejich hudební pouť. Snažili jsme se, aby ten žánrový rozstřel byl opět pestrý a samozřejmě, že jsme chtěli dát hlavně mediální prostor rockovým ikonám, kterým se jinak moc neotevírá. Dalším koncepčním záměrem bylo zaznamenat na konci každého dílu atmosféru živých open air koncertů a festivalů, které nám po dobu dvouletého lockdownu tolik chyběly. Celé natáčení byla perfektní jízda a už se moc těšíme na první ohlasy.“

První z nových deseti dílů odvysílá ČT art v pátek 6. ledna ve 20:15, hostem bude Ota Balage (BSP). V příštích týdnech ve stejný čas budou následovat: Bára Basiková (STROMBOLI), Tomáš Hajíček (KRUCIPÜSK), Vlasta Redl, Ladislav Křížek (CITRON/KREYSON), Jan a Matěj Homolovi (WOHNOUT), Miloš Meier (DYMYTRY), Lucie Bílá, Klaudius Kryšpín (STROMBOLI/PRAŽSKÝ VÝBĚR) a Lenka Dusilová.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace