Nový Spark
venku od 31. července
Na guláš, i na bigbít. Saň Day láká na jih

Na guláš, i na bigbít. Saň Day láká na jih

Příjemnou akcičku na konec prázdnin chystají borci v Sokolnicích nedaleko Brna. Bude se vařit tradiční kotlová pochoutka a zahraje parádní bigbít v čele s jubilantem Alešem Brichtou.

O podrobnostech akce jsme pokecali s jedním z organizátorů, Martinem Linhartem, který nám prozradil, co všechno mohou návštěvníci Saň Day Guláš Festu, který se koná ve futsal areně v Sokolnicích očekávat.

Martine, můžeš přiblížit v krátkosti historii Saň Day Festu?

Letos děláme třetí ročník, přičemž poprvé s přívlastkem Guláš Fest. První rok jsme se tak trochu učili, jak správně volit kapely pro doprovodný program. Pozvali jsme si TUBLATANKU, ale přišlo málo lidí a nebylo to ono. Druhý rok jsme jako tahák přivedli KRUCIPÜSK, ti byli super, jenže zase mocně pršelo, takže opět nic ideálního. Letos máme jako headlinera Aleše Brichtu s jeho projektem.

Co kromě rockové hudby mohou návštěvníci vašeho dne zažít a okusit?

Jak jsem uvedl, budeme soutěžit ve vaření guláše, přičemž bude zápasit dvanáct týmů. Tuto tradici jsme vlastně převzali tady z okolí, protože pár vesnic od nás guláš fest probíhal už nějaký čas a my jsme jen obě akce spojili. Návštěvníci do 15 hodin zaplatí snížené vstupné, dostanou žetony, můžou si dát oběd a pak už neplatí nic. Po třetí hodině už se platí klasické vstupné, které lze pořídit v předprodeji. Jinak budou na místě šlapadla pro děti, skákací hrad, krom guláše také výborné bramboráky, kebab a další oblíbené pokrmy. Více informací se mohou zájemci dozvědět na našem facebooku.

Kdo vlastně kromě Aleše Brichty na vašem festu vystoupí?

Hudební program začne ve 14 hodin kapelou PSBANDERS, na které navážou blázniví MORČATA NA ÚTĚKU. Poté zahrají kapely ALVARÉZ PERÉZ, BOBRBEND a ALBAND. Závěr obstarají KAMELOT a Aleš Brichta, po němž ještě vystoupí místní banda BIBLBROXX.

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
29.08. TÝNSKÝ MAZEC
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
25.10. AXEL RUDI PELL
02.11. FAUN
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?