Nový Spark
venku od 1. září
Na punkový večírek Prague Sounds Good se Sum 41, NOFX a Millencolin dorazí i Pennywise

Na punkový večírek Prague Sounds Good se Sum 41, NOFX a Millencolin dorazí i Pennywise

Zatímco Sum 41 a Millencolin ovládnou pódium Fora Karlín 23.srpna, tandem NOFX a Pennywise ho vezme útokem o den později. Oba večery v úvodu publikum rozehřeje speciální host, jména těchto dvou předskokanů budou zveřejněna zanedlouho.

Pennywise Americká skupina Pennywise, která se pro své jméno inspirovala knihou Stephena Kinga, vznikla v roce 1988 v Kalifornii. Jejich velký potenciál hned zkraje odtušil Brett Gurewitz z Bad Religion, který si Pennywise okamžitě odchytil pro svoji nezávislou nahrávací společnost Epitaph. Pod její záštitou o tři roky později kapela debutovala s prostě pojmenovanou nahrávkou Pennywise. Přestože jak tento debut, tak jeho následník Unknown Road, byly kritikou i posluchači velmi vřele přijaty, do celosvětového povědomí se skupina zapsala až s třetí deskou About Time z roku 1995, se kterou také prvně bodovala v přehledu nejprodávanějších alb v prestižním Billboard chartu TOP 200, ve kterém pak figurovala převážná část jejich nadcházejících desek. Do dnešního dne natočili jedenáct studiových alb, vydali jednu koncertní nahrávku, dvě EP a jedno DVD. Spolu s NOFX, Rancid, Blink-182, Bad Religion, Green Day nebo Offspring Pennywise formovali novou punkovou vlnu, která v 90.letech zachvátila celý svět. Do roku 2007 měli prodány více než tři milióny desek, což z nich učinilo jednu z nejúspěšnějších nezávislých punkových kapel.

Jako většině formací, které na hudební scéně oslavily už více než čtvrtstoletí, se ani Pennywise nevyhnuly určité personální změny. V roce 1996 pochovali svého basáka Jasona Thirska, který spáchal sebevraždu. A to i přesto, že rok předtím kapelu opustil a úspěšně absolvoval protialkoholní léčbu. Na Thirskovo místo tehdy do Pennywise nastupil a dodnes v nich působí Randy Bradbury, který doplňuje trojici zakládajících členů - zpěváka Jima Lindberga, kytaristu Fletchera Dragge a bubeníka Byrona McMackina.

Vstupenky na Prague Sounds Good jsou k dostání v síti Ticketportal. Návštěvníci mohou volit mezi jednodenními vstupenkami v ceně 790 korun nebo dvoudenními za 1390 korun. Více na www.ticketportal.cz

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace