Nový Spark
venku od 3. června
Na Wackenu poctili Lemmyho Kilmistera, uložili jeho popel do „svatyně“

Na Wackenu poctili Lemmyho Kilmistera, uložili jeho popel do „svatyně“

Na německém festivalu Wacken Open Air, kde legendární Lemmy často a rád hrával s MOTÖRHEAD, proběhla slavnost na uctění zpěvákovy památky. Část jeho popela byla oficiálně uložena do speciální urny a vystavena.

Merch a alba MOTÖRHEAD na Sparkshopu

Festival byl sice prošpikován deštěm, bouřkami a tunami bahna, přesto se organizátorům podařilo vzdát Lemmymu hold průvodem a ceremoniálem, který vedli Phil Campbell a Mikkey Dee, jeho spoluhráči z MOTÖRHEAD. Lemmyho popel byl umístěn do urny a vystaven ve speciální místnosti společně s jeho kloboukem, botami, basou a zesilovačem.

Byla znovu zavedena Lemmyho šatna, kde byla umístěna jeho oblíbená whisky, knihy a kinder vajíčka. Té noci měla vystoupení Doro Pesch, která po boku Phila a Mikkeyho vyšvihla „Love Me Forever“ a „Ace of Spades“. Nad jejich hlavami navíc létaly drony, aby vytvořily logo Doro a Lemmyho tvář.

MOTÖRHEAD hráli na Wackenu poprvé v roce 1997, poté se pravidelně vraceli. „Je přirozené, že se nyní vrací a má zase další místo k odpočinku. Bude tu mezi dobrými přáteli,“ vyjádřil se Phil Campbell.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
13.06. BRUJERIA
13.06. CZECH DEATH FEST
13.06. FIT FOR A KING, SHADOW OF INTENT
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace