Nový Spark
venku od 1. června
Návrat funkových králů: RED HOT CHILI PEPPERS přináší soumrak temného léta

Návrat funkových králů: RED HOT CHILI PEPPERS přináší soumrak temného léta

Funkrockové papričky se po sedmi letech vracejí na scénu ve své nejsilnější sestavě. V singlu „Black Summer“ hraje na kytaru John Frusciante, který s nimi patnáct let žádnou novou skladbu nenahrál.

Připravované album pojmenované „Unlimited Love“ si celé poslechneme už 1. dubna. Poprvé od svého návratu do kapely v roce 2019 se na něm objeví právě Frusciante. Produkci si vzal pod křídla Rick Rubin. S nimi se vrací úspěšná sestava stojící za legendárními alby „Blood Sugar Sex Magik“, „By the Way“, „Californication“ a „Stadium Arcadium“.

Nejnovější singl „Black Summer“ připomene svou melancholií skladby „Otherside“ nebo „By the Way“. Kytara se malátně loudá, než se v refrénu pořádně rozezní. Rozhodně se jedná se o typ songu, který fanoušci od RHCP tak moc zbožňují.

„Toužíme rozsvítit světlo v temnotě světa, povznést a spojit lidi dohromady. Každá skladba z nové desky vychází přímo z nás, je odrazem našeho vidění světa. Je to naše životní mise. Pracujeme, soustředíme se a připravujeme se, abychom uměli plout i na největších vlnách. Nyní jsme vytvořili desku, která je jako projížďka po obrovské vlně, adrenalinová jízda, zcela vystihující naše životy. Děkujeme, že si ji poslechnete, a doufáme, že se vám bude líbit,“ říká k novému albu kapela.

„Když jsme začali dávat dohromady nový materiál, nejdříve jsme hráli staré songy od THE KINGS, THE NEW YORK DOLLS, Richarda Barretta a dalších. Postupně jsme přidávali vlastní nové nápady a ze spontánního jamování se začaly klubat skladby. Po pár měsících jsme už hráli jenom novou tvorbu,“ přibližuje kytarista John Frusciante okolnosti vzniku alba.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
30.07. DEPECHE MODE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace