Nový Spark
venku od 2. prosince
Nergal z BEHEMOTH míří v Polsku před soud

Nergal z BEHEMOTH míří v Polsku před soud

Známý buřič a černokněžník opět víří u sousedů vody. Nikoho nepřekvapí, že v křížku je opět s polskými ortodoxními katolíky. Vše se táhne od okamžiku, kdy Nergal pošlapal vyobrazení Panny Marie.

Stalo se tak již v roce 2019, kdy Nergal pověsil snímek své boty na svatém obrázku, a pobouřil tak skupinu věřících. Výsledkem byla pokuta 15 000 zlotých (asi 85 000 Kč) a účet za soudní výdaje 3 500 zlotých (asi 20 000 Kč). Adam „Nergal“ Darski ovšem odmítl cokoliv hradit, případ tak nyní míří k novému soudnímu procesu.

Není to poprvé (a pravděpodobně ani naposled), kdy v ultrakonzervativním polském prostředí frontman BEHEMOTH bojuje s církví a jejími ovečkami. Prvním větším incidentem, kterým věřícím hnul žlučí, bylo jeho roztrhání bible na pódiu v roce 2007.


Nový Spark
venku od 2. prosince
Kalendář akcí
05.12. PROTHEUS
05.12. COLDRAIN
05.12. ANNISOKAY
05.12. CASKETS, THE WORD ALIVE
07.12. ALL SHALL PERISH
08.12. ABSU, ANCIENT, TRIVAX
09.12. POSSESSED, TERRORIZER, MASSACRE, NIGHTFALL, ATER
09.12. ADEPT, THOUSAND BELOW, OCEAN SLEEPER
11.12. SINISTER, PESSIMIST, GRACELESS
11.12. KRUCIPÜSK
A co FAKKER!?
logo