Nový Spark
venku od 2. května
Nesmlouvavá smrt kosí svět rocku a metalu

Nesmlouvavá smrt kosí svět rocku a metalu

Do almanachu zesnulých v rámci tvrdé muziky přibyly další duše, které putovaly na druhý břeh. Určitě nebudou zapomenuty, a je v tuto chvíli na místě si připomenout jejich bohatý tvůrčí život.

Už 22. července letošního roku zemřel v Brně v nedožitých dvaasedmdesáti letech baskytarista legendární progrockové formace PROGRES 2 Pavel Pelc. Společně se svými kolegy natočil šest řadových alb, včetně zatím posledního „Tulák po hvězdách“ z roku 2018. Působil také ve skupinách SPEAKERS, FUTURUM nebo BRONZ. Kromě hudby se Pelc věnoval také podnikání ve stavebnictví.

Na sklonku října zemřel respektovaný anglický novinář Malcolm Dome, který přispíval do známých periodik Kerrang!, Metal Hammer, Classic Rock nebo PROG. Byl také autorem publikace „Encyclopedia Metallica“, která vyšla v roce 1981, a mohla tak teoreticky inspirovat metalový gigant svým názvem. Dome působil také v rozhlasovém éteru, a podílel se na publikacích nespočtu metalových kapel. Malcolmovi bylo šestašedesát let.

Konec října byl také ve znamení zprávy o smrti bývalého právníka a manažera kapely DEATH, jímž byl Eric Greif. Letos devětapadesátiletý spřízněnec Chucka Schuldinera zastupoval deathovou legendu od konce osmdesátých let. Byl také u zrodu projektu DTA (DEATH TO ALL), tributu kultovní kapely. Greif byl údajně velkou část svého života diabetik závislý na inzulínu, který se nakrátko vyléčil transplantací slinivky břišní, ale později se opět potýkal se zdravotními problémy.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace