Nový Spark
venku od 2. října
Neumím text, ale rád vám ho zazpívám: ALEŠ BRICHTA PROJECT

Neumím text, ale rád vám ho zazpívám: ALEŠ BRICHTA PROJECT

"Neumím text, ale rád vám ho zazpívám"

ALEŠ BRICHTA PROJECT

Praha, Retro music hall 24. 9. 2013

I když jsem měl k Alešově poslední desce „Údolí sviní“ své výhrady, na jeho promo koncert jsem se velmi těšil. Aleš si jako předkapelu vybral KRANZ – JIŘÍ SCHELINGER REVIVAL BAND a i když se místy technickým potížím nevyhnuli, odehráli svůj koncert, jak nejlépe mohli. Ovšem, ačkoliv jsem se během jejich vystoupení bavil, říkal jsem si: „Proč sem jen Aleš zve revival? Proč radši nedá šanci nějaké mladé začínající kapele?“ Pak přišla chvíle hlavní hvězdy programu. Brichta a jeho kapela během koncertu vybudovali slušnou atmosféru a rozezpívali publikum věcmi jak z nové desky, tak ze starší tvorby. A došlo i na ARAKAIN.

Nejednoho překvapil závěr v podobě thrashového „Gladiátora“. Potěšil i hostující Petr Kolář, jenž se na chvíli na pódiu ukázal už s předkapelou. Se zvukem jsem až na pár zanedbatelných kiksů neměl problém.

Jen ten Aleš. Byl sice ve formě a hlas mu pořád slouží dobře, jenže… Když někdo přijde před celou Retro music hall, prohlásí „Tuhle jsme naživo nikdy nehráli a neumím k ní text“ a místo zapomenutých slov bude mlčet anebo ještě lépe dělat „Na na na…“, chová se neprofesionálně.

Po thrashovém konci se hala okamžitě rozprchla. Přes všechny výhrady jsem však ze sálu odcházel s pozitivním pocitem a s odhodláním, že na ALEŠ BRICHTA PROJECT už ze zvědavosti rád zavítám znovu.

Jirka Štraub

Odkazy:

Aleš Brichta - oficiální web

Kranz - oficiální web

Retro Praha - oficiální web

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
24.10. CELLAR DARLING, FOREVER STILL
24.10. The Rasmus
25.10. BRUCE DICKINSON: WHAT DOES THIS BUTTON DO?
25.10. The Unity
26.10. The Unity
28.10. Victims, Svalbard
29.10. THE EXPLOITED
30.10. Heilung
31.10. Volbeat, Baroness
01.11. Kissin' Dynamite
A co FAKKER!?