Nový Spark
venku od 1. září

Neumím text, ale rád vám ho zazpívám: ALEŠ BRICHTA PROJECT

"Neumím text, ale rád vám ho zazpívám"

ALEŠ BRICHTA PROJECT

Praha, Retro music hall 24. 9. 2013

I když jsem měl k Alešově poslední desce „Údolí sviní“ své výhrady, na jeho promo koncert jsem se velmi těšil. Aleš si jako předkapelu vybral KRANZ – JIŘÍ SCHELINGER REVIVAL BAND a i když se místy technickým potížím nevyhnuli, odehráli svůj koncert, jak nejlépe mohli. Ovšem, ačkoliv jsem se během jejich vystoupení bavil, říkal jsem si: „Proč sem jen Aleš zve revival? Proč radši nedá šanci nějaké mladé začínající kapele?“ Pak přišla chvíle hlavní hvězdy programu. Brichta a jeho kapela během koncertu vybudovali slušnou atmosféru a rozezpívali publikum věcmi jak z nové desky, tak ze starší tvorby. A došlo i na ARAKAIN.

Nejednoho překvapil závěr v podobě thrashového „Gladiátora“. Potěšil i hostující Petr Kolář, jenž se na chvíli na pódiu ukázal už s předkapelou. Se zvukem jsem až na pár zanedbatelných kiksů neměl problém.

Jen ten Aleš. Byl sice ve formě a hlas mu pořád slouží dobře, jenže… Když někdo přijde před celou Retro music hall, prohlásí „Tuhle jsme naživo nikdy nehráli a neumím k ní text“ a místo zapomenutých slov bude mlčet anebo ještě lépe dělat „Na na na…“, chová se neprofesionálně.

Po thrashovém konci se hala okamžitě rozprchla. Přes všechny výhrady jsem však ze sálu odcházel s pozitivním pocitem a s odhodláním, že na ALEŠ BRICHTA PROJECT už ze zvědavosti rád zavítám znovu.

Jirka Štraub

Odkazy:

Aleš Brichta - oficiální web

Kranz - oficiální web

Retro Praha - oficiální web

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace