Nový Spark
venku od 31. prosince
Nezlomní BON JOVI popatnácté. Na albu se řeší pandemie i George Floyd

Nezlomní BON JOVI popatnácté. Na albu se řeší pandemie i George Floyd

Nejnovější, v pořadí patnácté studiové album rockových klasiků BON JOVI mělo vyjít už 15. května, avšak kvůli celosvětové pandemii musel být termín odložen. Teď je nahrávka nazvaná prozaicky „2020“ konečně v prodeji.

Natáčení čtyři roky starého následníka „This House Is Not for Sale“ započalo začátkem loňského roku. Nový počin pak předznamenal singl „Unbroken“ a letos v únoru píseň „Limitless“. Nucený posun vydání kvůli pandemii s sebou nenesl jen negativní důsledky v podobě zrušení tour, ale také další přidané písně. Těmi jsou „American Reckoning“, jež je inspirovaná zabitím Afroameričana George Floyda bílým policistou, a také „Do What You Can“, která pojednává o pochmurné současnosti ve světě. Obě skladby vznikly v domácím studiu.

Album obsahuje i několik dalších písní se sociálními tématy. Příkladem budiž „Blood in the Water“, která se věnuje migrantům a úskalím, kterým musí čelit.


Za zmínku stojí i obal nahrávky. Poprvé od roku 1984 (nepočítáme-li abstraktní obaly) na něm figuruje pouze zpěvák bez své kapely.Inspirací byla fotografie amerického prezidenta Johna F. Kennedyho.
Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?