Nový Spark
venku od 1. března
Nezmaři SAXON ohlásili čtyřiadvacáté album kariéry. Sfoukli ho za čtyři týdny.

Nezmaři SAXON ohlásili čtyřiadvacáté album kariéry. Sfoukli ho za čtyři týdny.

Heavymetaloví veteráni SAXON zpestří začátek nového roku vydáním alba „Hell, Fire and Damnation“. Půjde o jejich čtyřiadvacátou řadovou nahrávku! Její název lze přeložit jako „Peklo, Oheň a Zatracení“ a dočkáme se jí 19. ledna.

„Ta tři slova mě provázejí už od dětství. Říkával je můj táta, když se rozčílil,“ přibližuje původ titulu zpěvák Biff Byford. „Vždycky tak klel, když jsem mu šlapal v záhonku nebo když jsem ryl do stolu. Tehdy v Yorkshiru to bylo celkem rozšířené.“ Titulní skladbu SAXON s oznamem alba rovnou streamují v podobě oficiálního videoklipu a nenechávají nikoho na pochybách, že i v pokročilém věku jim to stále šlape. I díky zvukové péči zkušeného Andyho Sneapa, s nímž spolupracují už přes deset let.

SAXON na Sparkshopu

„Myslím, že jde o jedno z jeho nejlépe znějících alb. A že jich už udělal,“ chválí Biff. „Má opravdu syrový, živý zvuk... Když uvážíte, že všehovšudy jsme na té desce dělali maximálně čtyři týdny, všechno je skvěle slyšet, nic není překombinované, nic není příliš komprimované. Kytary zní setsakramentsky ohromně! Ani jsme toho moc nepřehrávali, v tom je naše hra autentická. Vážně se mi to tak zamlouvá!“

Na jaře příštího roku SAXON vyrazí desku zpropagovat na společném turné s JUDAS PRIEST a URIAH HEEP, s nimiž 29. března zavítají taky do pražské O2 areny.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace