Nový Spark
venku od 1. července
NIRVANA podle Davea Grohla nevěřila, že album „Nevermind“ dosáhne takového úspěchu

NIRVANA podle Davea Grohla nevěřila, že album „Nevermind“ dosáhne takového úspěchu

Druhý studiový počin NIRVANY „Nevermind“ brzy oslaví 30 let existence. Album, které převrátilo devadesátá léta naruby a navždy změnilo směřování hudby jako takové, ale podle jednoho z tvůrců zdaleka nemělo takové ambice.

Někdejší bubeník NIRVANY a dnešní principál FOO FIGHTERS Dave Grohl tvrdí, že si nikdy nepředstavoval, že by „Nevermind“ mohlo dosáhnout úspěchu, kterého dosáhlo. A to ani s vědomím velmi výrazné chvály z řad jeho přátel ještě před vydáním nahrávky. „Přišla za mnou Donita Sparks z L7 **a říkala, že tohle bude velký. Můj starý přítel, hudebník a producent Barrett Jones, se kterým jsem vyrůstal ve Virginii, slyšel skladbu Lithium a tvrdil to samé, že **NIRVANA bude kurva obrovská. Spoustu lidí nás zásobovalo těmito vzletnými pohledy a my na to: ‚Je od vás hezké, že to říkáte, ale tohle se nikdy nestane,‘“ vzpomíná Grohl.

Důvodů ke skepsi bylo mnoho, v první řadě tehdejší hudební trendy. „Je třeba vzít v úvahu, co bylo v té době populární. Byl to Wilson Phillips, Mariah Carey nebo podělaný BON JOVI. Nebyly to kapely našeho střihu, takže se zdálo hodně nepravděpodobné, že bychom se mohli tomuto úspěchu vůbec přiblížit.“

Nahrávka nakonec zaznamenala obří úspěch a čtyři měsíce po vydání se vyškrábala na první místo hitparády. Jen v Americe se desky prodalo přes 10 milionů kopií.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace