Nový Spark
venku od 1. června
Noste hodinky jako rockové hvězdy

Noste hodinky jako rockové hvězdy

Aby se člověk stal velkou rockovou hvězdou, potřebuje tři atributy: styl, přístup a špetku hudebního talentu. Potřebný styl tvoří nejen tetování, lebky a vyladěná garderoba, které jsou určené na show, ale rovněž hodinky, které prokazují vkus. Pojďme se tedy podívat na několik rock stars nosící pánské hodinky.


Elvis Presley – Hamilton Ventura
Král rock’n’rollu nepotřebuje bližšího úvodu. Pánví švihající idol, který muziku přitáhl do atomového věku byl jeden z nejvlivnějších muzikantů, kteří kdy kráčeli po této planetě. Ať už jako mladý jinoch v uniformě US army, tak i jako starší a těžce nemocný muž tlačící slanino-bánonové sandwiche s oříškovým máslem na záchodě. A vlil měly i jeho hodinky. Hamilton Ventura, ikona 60. let, byly první náramkové elektronické hodinky. Zabaleny do unikátně tvarovaného obalu a perfektní vizáží pro novou elektronickou dobu, není divu, že si Elvis málokdy sundával. Kopie svého daru za film Hawaii Watch i rád rozdával svým přátelům. Nejsou to nejdražší hodinky na světě, ale Ventury současnosti nazvané Elvis80 jsou neskutečně cool.


Mick Jagger – Heuer Carrera
Rozevlátý frontman ROLLING STONES měl styl nejen v drogami živeném zenitu kapely, ale udržuje si jej i do požehnaného věku. Mezi zpěvem specifických textů a opanováním pódia svou rozpustilou okázalostí, byl a stále je rock star mezi rock stars. A vypadá u toho setsakra dobře. Navzdory jeho vyzývavému chování na stagi, jeho výběr hodinek je střízlivější, než byste asi čekali. Ačkoli má Mick zhruba stejně cashe jako je hodnota kokainové hory Keitha Richardse, rozhodl se nosit nenápadný model od značky Heuer, který se dočkal modernizace v modelu TAG. Je to klasika a poctivým designem a výdrží se jim blíží i Casio Edifice hodinky .


Slash – Breitling Chronomat
Jen málokdo na světě umí ze své kytary vyloudit zvuky a riffy ve vysokém klobouku jako Mr. Slash. Jeho oděvní styl boha hard rockové kytary je natolik unikátní, stejně jako jeho cit pro prstoklad a melodii. A jakkoli dosahuje jeho sbírka kytar úctyhodného počtu, modelů hodinek najdeme na jeho zápěstí jen poskrovnu. Nejposledněji byl spatřen s Hulk Submariner se zelenými číslicemi, leč ikoničtější jsou Breitling Chronomat ze 60. let. Masitý retro styl, o kterém jistě hovoří s Axlem Rosem.


Eric Singer – Ball Springlock Prototype
Jeden z mála mužů, kteří si mohou bez pozdvihnutého oboří a beztrestně dovolit nosit kočičí make-up je bubeník KISS. Současný bicman, Eric Singer, je svou láskou k časoměrném sběratelství proslulý podobně jako pro své vousky. A hodinky sbírá ještě déle než co hraje v KISS. Jakožto na setinu vteřiny přesný bubeník má velmi kladný vztah k horologii a jeho kolekce obsahu modely Blancpain, Breguet, Panerai, Rolex i Omega, a to ještě seznam nekončí. Jestli má i některé Casio hodinky nevíme, ale je to dost možné. Nejzajímavjší vztah má ke značce Ball, kterému Singer na stagi testoval patentovaný systém odolnosti vůči otřesům, SpringLock. Hodinky tehdy dostala celá kapely, ale je právě Ericovo zápěstí, které dávají hodinkám nejvíce zabrat. Jak to dopadly výsledky nevíme, ale vzhledem k tomu, že Eric hodinky stále nosí, tak zřejmě dobře.

Další inspirace pro cenově dostupnější chronometry najdete na https://hodinkovna.cz.

Sponzorovaný článek

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
30.07. DEPECHE MODE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace