Nový Spark
venku od 3. června
NOTION DEEP: naše síla tkví v protikladech

NOTION DEEP: naše síla tkví v protikladech

Druhé finále soutěže Spark Fresh Blood 2016 poctí svou návštěvou i NOTION DEEP. Moderní metal s čistými vokály a growlem, to je hlavní vývozní artikl této olomoucké party.

Kam chodíte na inspiraci pro svou muziku?

Inspirací je první okamžik, kdy nás něco napadne, častokrát náhodou při úplně jiné činnosti. Bohužel, ne vždycky ve vhodnou chvíli. Proto taky máme některé písničky rozpracovány i rok, než se nám je podaří dokončit aspoň po nástrojové stránce. Člověk dostane nápad, hned si ho nahraje a zkouší jej rozvinout, ale často ten nápad není dost hutnej na to, aby se z toho dala poskládat celá písnička. Proto se ten polotovar uloží na nějakej čas za kamna a čeká se, než se zase přijde nějaká ta múza ohřát. Jestli ale máme otázku chápat tak, co nás inspiruje v psaní, tak jsou to hlavně naše emoce. Každá písnička má vlastně dva různé příběhy. Jeden vypráví dohromady nástroje a druhý zase vokály. Ten druhý příběh je předáván srozumitelně a často je pro posluchače tím jediným. Jen málokdo dokáže vnímat i ten instrumentální, protože je několikanásobně složitější mu porozumět, a ne každý to dokáže. A je to veliká škoda, protože ty nejsilnější a nejupřímnější pocity, jako například láska, zoufalství, sebelítost, nerozhodnost nebo štěstí, se slovy často vyjádřit ani nedají. A přesně to je naše největší inspirace.

Klip Devil’s Dance vypadá velmi dobře. O co v písni jde?

Tímhle klipem chceme vyjádřit bezmoc v boji. Písnička vypráví o stavu mysli, kdy už je člověk závislý na drogách, moc už nevnímá okolí, ten hlas v hlavě, našeptávající pořád dokola to samé. Lidé v tomto stavu už těžko zvládnou svou závislost a častokrát svůj boj prohrají. Refrén vlastně přímo naráží na tenhle problém, jak se člověk při těžké závislosti pořád točí v kruhu a neví jak ven. Sdělení téhle písničky se nám zdálo natolik důležité, že jsme se rozhodli ho doplnit i o vizuální stránku věci.

Jste mladá kapela hrající moderní metal. Jakým způsobem chcete vybočovat z řady?

Značná část našeho debutového alba „Zero“ byla složená prakticky na poslední chvíli, kvůli čemuž jsme neměli tolik času se věnovat detailům. A přesně tohle jsme se rozhodli absolutně změnit. Naše nová tvorba je na detailech postavená, ať už mluvíme o rytmech, kytarových vyhrávkách či vokálech. Snažíme se prakticky skloubit hodně temné riffy s chytlavými melodiemi, pečlivě propracované rytmy s melodickou basou, a kombinujeme čistý lead vokál se screamem. Je to jako člověk s rozdvojenou osobností. Vyžíváme se v protikladech a snažíme se je sešít dohromady co možná nejtvrdším švem v podobě nekompromisního zvuku. Taky by bylo hodno dodat, že se snažíme jít proti proudu. Dnešní moderní djent, potažmo core kapely se snaží dostat na houpavý drsný nepravidelný podklad a co nejtvrdším scream/growl zpěv. My se snažíme dát dohromady jak heavy riffy, tak core, jak scream, tak čistý vysoký vokál. V tom si myslíme, že je naše síla.

Jaké máte plány do budoucna?

V tomhle stádiu je to těžké předpovídat. Snažíme se vybudovat si fanouškovskou základnu a spolupracovat s ostatními kapelami na vzájemně prospěšných projektech. Jenže je to těžké. V ČR si každá kapela hlídá svůj rybník a bojí se vyjít ven a spolupracovat, aby jim ho náhodou někdo nevypálil. My si myslíme, že cílem je dobrá akce. Aby lidi bavila, kapely měly dobrý pocit z plného klubu, že mají pro koho hrát. Náš plán do budoucna je hrát, hrát a hrát. Hudba nás baví, je super vidět, že lidi to oslovuje a dokážeme jim třeba i zpříjemnit večer.

Přijďte NOTION DEEP podpořit na druhý finálový večer do brněnského klubu Mersey 11. 11. Podávat se bude pivo za 15 a 20 korun a vstupné je zdarma.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace