Nový Spark
venku od 1. září
Ikonický Yngwie Malmsteen nahrál a nazpíval album coverů

Ikonický Yngwie Malmsteen nahrál a nazpíval album coverů

Všichni by chtěli hrát jako on, ale jen vyvolení se mu dokážou přiblížit. Virtuóz, rychlohráč a bouřlivák aktuálně představil svou další desku, kterou naplnily blues-rockové hity jeho slavných kolegů a ponese název „Blue Lightning“. Čekejme ji na konci března.


Do výběru songů se dostaly notoricky známé hity jako „Purple Haze“ od Jimiho Hendrixe, „Smoke on the Water“ z dílny DEEP PURPLE, „Paint It Black“ od ROLLING STONES, „Blue Jean Blues“ hit vousáčů ZZ TOP nebo kupříkladu „While My Guitar Gently Weeps“ od BEATLES.

Yngwie stvořil desku z rockových hitů podruhé v kariéře, první byla nahrávka „Inspiration“ z roku 1996. Tentokrát ovšem nešel po podstatě původních songů, a natočil je způsobem, který je od tradiční verze odlišuje svým aranžmá. Asi největší výzvou v daném směru byla předělávka skladby „Forever Man“ od Erika Claptona.

Jednadvacátý zářez na pomyslné pažbě přichází tři roky od jubilejní dvacáté řadové desky „World on Fire“. Čerstvou nahrávku si opět Yngwie produkoval sám a pracoval komfortně. „Dřív kapely natáčely desky tak, že udělaly pár songů a jely na turné, pak se vrátily a dotočily dalších pár skladeb. Takto pěkně postaru jsem album stvořil i já. Všechno se tak udrželo pěkně nadýchané,“ uvedl Malmsteen k nové kolekci dvanácti převzatých skladeb, které si kromě kytary a produkce také sám nazpíval.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
29.09. BLIND CHANNEL, LOST SOCIETY
02.10. THE OCEAN, LLNN, PLAYGROUNDED
04.10. POLARIS, ALPHA WOLF, GRAVEMIND, STEPSON
04.10. THREE DAYS GRACE
06.10. SPARK FRESH BLOOD - TORRAX, ARAWN, RISE OF SURYA
07.10. GAAHLS WYRD, GAEREA, SAOR
09.10. MOONSPELL, MY DYING BRIDE, BORKNAGAR, WOLFHEART, HINAYANA
10.10. ALL THEM WITCHES
11.10. PARADISE LOST
12.10. CRADLE OF FILTH, ALCEST
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace