Nový Spark
venku od 2. října
Ikonický Yngwie Malmsteen nahrál a nazpíval album coverů

Ikonický Yngwie Malmsteen nahrál a nazpíval album coverů

Všichni by chtěli hrát jako on, ale jen vyvolení se mu dokážou přiblížit. Virtuóz, rychlohráč a bouřlivák aktuálně představil svou další desku, kterou naplnily blues-rockové hity jeho slavných kolegů a ponese název „Blue Lightning“. Čekejme ji na konci března.


Do výběru songů se dostaly notoricky známé hity jako „Purple Haze“ od Jimiho Hendrixe, „Smoke on the Water“ z dílny DEEP PURPLE, „Paint It Black“ od ROLLING STONES, „Blue Jean Blues“ hit vousáčů ZZ TOP nebo kupříkladu „While My Guitar Gently Weeps“ od BEATLES.

Yngwie stvořil desku z rockových hitů podruhé v kariéře, první byla nahrávka „Inspiration“ z roku 1996. Tentokrát ovšem nešel po podstatě původních songů, a natočil je způsobem, který je od tradiční verze odlišuje svým aranžmá. Asi největší výzvou v daném směru byla předělávka skladby „Forever Man“ od Erika Claptona.

Jednadvacátý zářez na pomyslné pažbě přichází tři roky od jubilejní dvacáté řadové desky „World on Fire“. Čerstvou nahrávku si opět Yngwie produkoval sám a pracoval komfortně. „Dřív kapely natáčely desky tak, že udělaly pár songů a jely na turné, pak se vrátily a dotočily dalších pár skladeb. Takto pěkně postaru jsem album stvořil i já. Všechno se tak udrželo pěkně nadýchané,“ uvedl Malmsteen k nové kolekci dvanácti převzatých skladeb, které si kromě kytary a produkce také sám nazpíval.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
05.11. LIVESTREAM PARADISE LOST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?