Nový Spark
venku od 2. května
Ikonický Yngwie Malmsteen nahrál a nazpíval album coverů

Ikonický Yngwie Malmsteen nahrál a nazpíval album coverů

Všichni by chtěli hrát jako on, ale jen vyvolení se mu dokážou přiblížit. Virtuóz, rychlohráč a bouřlivák aktuálně představil svou další desku, kterou naplnily blues-rockové hity jeho slavných kolegů a ponese název „Blue Lightning“. Čekejme ji na konci března.


Do výběru songů se dostaly notoricky známé hity jako „Purple Haze“ od Jimiho Hendrixe, „Smoke on the Water“ z dílny DEEP PURPLE, „Paint It Black“ od ROLLING STONES, „Blue Jean Blues“ hit vousáčů ZZ TOP nebo kupříkladu „While My Guitar Gently Weeps“ od BEATLES.

Yngwie stvořil desku z rockových hitů podruhé v kariéře, první byla nahrávka „Inspiration“ z roku 1996. Tentokrát ovšem nešel po podstatě původních songů, a natočil je způsobem, který je od tradiční verze odlišuje svým aranžmá. Asi největší výzvou v daném směru byla předělávka skladby „Forever Man“ od Erika Claptona.

Jednadvacátý zářez na pomyslné pažbě přichází tři roky od jubilejní dvacáté řadové desky „World on Fire“. Čerstvou nahrávku si opět Yngwie produkoval sám a pracoval komfortně. „Dřív kapely natáčely desky tak, že udělaly pár songů a jely na turné, pak se vrátily a dotočily dalších pár skladeb. Takto pěkně postaru jsem album stvořil i já. Všechno se tak udrželo pěkně nadýchané,“ uvedl Malmsteen k nové kolekci dvanácti převzatých skladeb, které si kromě kytary a produkce také sám nazpíval.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. SPECTRAL WOUND, GAEREA, ALTARS ABLAZE
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
09.06. MIDNIGHT, NIGHT DEMON, LAID TO WASTE
10.06. EVANESCENCE
14.06. WHITESNAKE
18.06. GUNS N ROSES
19.06. BRITISH LION
20.06. IRON MAIDEN, AIRBOURNE, LORD OF THE LOST
22.06. METALLICA, FFDP, STEEL PANTHER, RED FANG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace