Nový Spark
venku od 1. října
Nové desky na pultech Day After: NEUROSIS i pošta grátis

Nové desky na pultech Day After: NEUROSIS i pošta grátis

Co nového na pultech Rekomanda, co nového u Day After? Banán vybírá, rozbaluje, poslouchá a doporučuje, a není toho málo. Začátek října je bujný stylově i žánrově, navíc až do 10. tohoto měsíce je k objednávkám, které čítají dvě a více desek, poštovné grátis. Což by se mohlo nasbírat jedna dvě, když tu jsou noví NEUROSIS, Ruský kola nebo další vousáči.

NEUROSIS - Fires Within Fires (Neurot Recordings)

Dvanáctá studiová deska kultovní kapely z Oaklandu, která stála u zrodu celého jednoho stylu, dnes označovaného nejčastěji jako postmetal. NEUROSIS však už od začátku stojí zcela mimo škatulky, a přestože ovlivnili a ovlivňují nepřeberné množství kapel (jejich letošní set na Brutal Assaultu si nenechal ujít ani jeden člen Mastodon), zůstávají unikátním úkazem, jehož ničivá síla se v plné kráse ukazuje i na „Fires Within Fires“, jedné z nejočekávanějších desek letošního roku!

BON IVER - 22, A Million (Jagjaguwar)

Bon Iver, vlastním jménem Justin Vernon, debutoval v roce 2007 deskou „For Emma, Forever Ago“ a od té doby ho, zdá se, všichni milují. Za velmi krátkou dobu se stihl objevit u Lettermana, vyhrát Grammy, spolupracovat se St. Vincent či Kanyem Westem, ale hlavně dál psát nádherné křehké skladby, u kterých se tají dech a které nelze odbýt pouze označením „songwriting“, přestože málokdo dnes píše lepší písničky.

WOVEN HAND - Star Treatment (Glitterhouse)

David Eugene Edwards mluví s hvězdama a je pod jejich ochranou. Osmá deska WOWEN HAND pokračuje v burácivé jízdě, jež byla započata na minulé „Refractory Obdurate“ *(Deathwish inc.), kdy se do setavy dostali členové PLANES MISTAKEN FOR STARS a začaly se dít věci. Typické temné Denver country je pořád významnou a nepostradatelnou esencí, ale *„Star Treatment“ je především úžasná rocková deska s nepopsatelnou atmosférou a texty, které umí napsat jen D. E. Edwards.

BONNIE PRINCE BILLY AND BITCHIN BAJAS - Epic Jammers and Fortunate Little Ditties (Drag City)

Bonnie Prince Billy se v posledních letech stále více soustředí na různé kolaborace a netradiční spolupráce a tahle je možná zatím úplně nejodvážnější, což už je tak trochu zakódováno v jejím názvu. Nicméně i přesto, že se jedná téměř o volnou improvizaci, funguje celé album jako celek famózně, a byť pracuje s mnoha kontrasty, nakonec se BONNIE PRINCE BILLY AND BITCHIN BAJAS doplňují způsobem, ze kterého se tají dech.

RUSSIAN CIRCLES - Guidance (Sargent House)

„Guidance“ je jako náraz do zdi, ruská kola se ale točí dál. Jen málokterá kapela má za sebou tak poctivě prošlapanou cestu jako RUSSIAN CIRCLES. Od malých klubů a sklepů až k velkým sálům a respektovaným festivalům, ovšem bez jakéhokoliv rockstar aspektu a potřeby si cokoliv dokazovat. Za RUSSIAN CIRCLES mluvila vždy hlavně sama muzika, od svého počátku tvrdá a na postrockovou škatulku moc nekompromisní. A přestože by mohli mnozí očekávat, že po letech přijde zklidnění, pravý opak je pravdou a „Guidance“ vás zmačká jak prázdnou plechovku od piva. V říjnu a listopadu se o tom můžete přesvědčit i naživo v Praze nebo Brně.

Nejen tyto, ale tisíce dalších hudebních nosičů napříč hudebními styly i žánry můžete koupit v kamenném obchodě Rekomando, ale i v e-shopu Day After.

www.dayafter.cz

www.facebook.com/Dayafterrec

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace