Nový Spark
venku od 31. července
Nový CITRON se blíží - na "Rebelii Rebelů" láká první video trailer.

Nový CITRON se blíží - na "Rebelii Rebelů" láká první video trailer.

Už v úterý 15. 11. se fanoušci české metalové legendy CITRON dočkají – vychází nové album „Rebelie Rebelů“. To bude obsahovat třináct nových songů. Je to první album, které po osmadvaceti letech opět nazpíval Láďa Křížek. Na novince nebude chybět ani zpěvačka Tanja a výslednou zvukovou podobu obstaral Roland Grapow (MASTERPLAN, ex-HELLOWEEN). Kapela se nepřímo navazuje na kultovní období alba „Radegast“. Mrkněte na první video trailer.

Práce na desce trvaly více než rok. Kapela navíc prošla těžkým obdobím, kdy musela vyměnit sestavu a zapracovat nové tváře. Vedle Láďi Křížka a kapelníka Radima Pařízka jsou tak pod albem „Rebelie Rebelů“ podepsáni také kytaristé Pavel Hanus a Djordie Erič a baskytarista George Rain. Hlasově i instrumentálně se v některých skladbách zapojil i Roland Grapow a některé refrény zpestřil i dětský sbor. Dohromady dala kapela téměř padesát čtyři minut nové muziky.

CITRON 2016, foto David Havlena

Symbolem desky se stala rocková revolta, která dostala největší prostor v titulní písni. Obal desky pak obsahuje motivy, které vychází přímo z názvů některých skladeb: hlava supa – „Supy se slétají“, křídla – „Na křídlech andělů“, řetěz – „V řetězech spoutaní“, hořící kytary a ozubený kotouč pily – „Rebelie Rebelů“.


Seznam skladeb:
01. Intro
02. Rebelie Rebelů
03. Kain a Ábel
04. Jednou
05. Píseň Ztracených
06. V Řetězech Spoutaní
07. C’Mon
08. Na Křídlech Andělů
09. Hodina Dvanáctá
10. Schoulená
11. Karmageton
12. Má Zpověď
13. Supi Se Slétají

Kapela podpoří novinku na nadcházejícím turné SOUBOJ REBELŮ Radegast tour 2016, které startuje už 16. listopadu. Společně s CITRONEM vystoupí také J. A. Kronek (s hity KERNU), Miloš Dodo Doležal (s kultovní deskou „Vzhůru přes oceán“) a Aleš Brichta (s hity ARAKAINU).

Více na www.citron-group.cz

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
29.08. TÝNSKÝ MAZEC
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
25.10. AXEL RUDI PELL
02.11. FAUN
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?