Nový Spark
venku od 1. června
Nový starý metal aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Nový starý metal aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

GAEREA – „Mirage“ Přestože pro kapelu je „Mirage“ v pořadí třetím albem, budou tihle Portugalci pro mnohé nepochybně novým objevem blackmetalové scény hodným dalšího následování. V srpnovém Sparku obsadili v celkovém hodnocení třetí místo, přičemž kladně je zhodnotil i kolega Tomáš Marek, který bývá k extrémním metalovým deskám často kritický. Jinak Jana Vrbková, Tomáš Vítek, Ondrowik Šmilauer i šéfredaktor Karel Balčirák – 5,5 hvězdy!

GAEREA na Sparkshopu

KEN MODE – „Null“

Podobně jako videohry předchází upozornění pro epileptiky, neuškodilo by podobné varování i některým deskám anebo rovnou kapelám. Experimentátoři s rockovým hlukem KEN MODE ani na svém osmém albu nejsou svolní ke kompromisům a od chvíle, kdy se v první skladbě ozve schizofrenní saxofon nové členky Kathryn Kerr je zřejmé, že tohle není poslech pro slabé povahy. Ti, kteří u něj vydrží, však můžou být bohatě odměněni dříve nepoznaným!

RAZOR – „Cycle of Contempt“

Životní příběhy kapely bývají někdy spletité. Metaloví rychlíci RAZOR během sedmi let pustili do světa sedm alb, aby si udělali jméno coby přední zástupci kanadského thrashe a nato se v roce 1992 rozešli. Comback přišel zakrátko, jeho výsledkem však dlouho zůstávalo jen album „Decibels“ z roku 1997. Nyní, o čtvrt století později, se RAZOR připomínají znovu, kdy tři ze čtyř členů pamatují osmdesátky, a „Cycle of Contempt“ je album staromilské, jak lze jen při pohledu na obal čekat!

RAZOR na Sparkshopu

STRATOVARIUS – „Survive“ Na nové album STRATOVARIUS museli fanoušci čekat nezvykle dlouhých sedm let, po víc než pětatřiceti letech na scéně a sedmnácti albech na kontě jim to však nikdo nemůže mít za zlé. Tím spíš po dvou letech pandemie. Jak zpívají v titulní skladbě, která je zároveň rázným otvírákem, „Přežijí jen ti nejsilnější“, a novinka je jasným signálem, že tihle Finové tu s námi hodlají ještě nějakou dobu pobýt.

Novinku STRATOVARIUS najdeš na Sparkshopu

VENOM INC. – „There´s Only Black“ Když Mantas a Demolition Man v roce 2015 představili světu VENOM INC. a o dva roky později vydali debutové album „Avé“, šlo o víc než důstojný výhonek stále existující legendární značky. Nyní na prvotinu pánové navazují s albem, jehož název lze shledat mírně provokativním, hlavně je však náležitě špinavé a přímočaře řízné, aby si fandové prapůvodních metalových extremit opět přišli na své.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
30.07. DEPECHE MODE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace