Nový Spark
venku od 3. června
Nový starý metal aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Nový starý metal aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

GAEREA – „Mirage“ Přestože pro kapelu je „Mirage“ v pořadí třetím albem, budou tihle Portugalci pro mnohé nepochybně novým objevem blackmetalové scény hodným dalšího následování. V srpnovém Sparku obsadili v celkovém hodnocení třetí místo, přičemž kladně je zhodnotil i kolega Tomáš Marek, který bývá k extrémním metalovým deskám často kritický. Jinak Jana Vrbková, Tomáš Vítek, Ondrowik Šmilauer i šéfredaktor Karel Balčirák – 5,5 hvězdy!

GAEREA na Sparkshopu

KEN MODE – „Null“

Podobně jako videohry předchází upozornění pro epileptiky, neuškodilo by podobné varování i některým deskám anebo rovnou kapelám. Experimentátoři s rockovým hlukem KEN MODE ani na svém osmém albu nejsou svolní ke kompromisům a od chvíle, kdy se v první skladbě ozve schizofrenní saxofon nové členky Kathryn Kerr je zřejmé, že tohle není poslech pro slabé povahy. Ti, kteří u něj vydrží, však můžou být bohatě odměněni dříve nepoznaným!

RAZOR – „Cycle of Contempt“

Životní příběhy kapely bývají někdy spletité. Metaloví rychlíci RAZOR během sedmi let pustili do světa sedm alb, aby si udělali jméno coby přední zástupci kanadského thrashe a nato se v roce 1992 rozešli. Comback přišel zakrátko, jeho výsledkem však dlouho zůstávalo jen album „Decibels“ z roku 1997. Nyní, o čtvrt století později, se RAZOR připomínají znovu, kdy tři ze čtyř členů pamatují osmdesátky, a „Cycle of Contempt“ je album staromilské, jak lze jen při pohledu na obal čekat!

RAZOR na Sparkshopu

STRATOVARIUS – „Survive“ Na nové album STRATOVARIUS museli fanoušci čekat nezvykle dlouhých sedm let, po víc než pětatřiceti letech na scéně a sedmnácti albech na kontě jim to však nikdo nemůže mít za zlé. Tím spíš po dvou letech pandemie. Jak zpívají v titulní skladbě, která je zároveň rázným otvírákem, „Přežijí jen ti nejsilnější“, a novinka je jasným signálem, že tihle Finové tu s námi hodlají ještě nějakou dobu pobýt.

Novinku STRATOVARIUS najdeš na Sparkshopu

VENOM INC. – „There´s Only Black“ Když Mantas a Demolition Man v roce 2015 představili světu VENOM INC. a o dva roky později vydali debutové album „Avé“, šlo o víc než důstojný výhonek stále existující legendární značky. Nyní na prvotinu pánové navazují s albem, jehož název lze shledat mírně provokativním, hlavně je však náležitě špinavé a přímočaře řízné, aby si fandové prapůvodních metalových extremit opět přišli na své.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace