Nový Spark
venku od 31. prosince
O lásce, válce i lykantropii s ROSA NOCTURNA

O lásce, válce i lykantropii s ROSA NOCTURNA

Již od vzniku kapela ROSA NOCTURNA rozjíždí soukolí stroje chrlícího zábavu nejen ve formě symfonické metalové hudby, ale i satirických videí o fungování kapely až k pohádkovým dechberoucím klipům. Zásadním zlomem pro kapelu byl rok 2017, kdy kapela nahrála s pomocí 19 hostů album Za hradbami času, díky kterému si kapela zasloužila pozornost širší hudební veřejnosti. Rosa Nocturna se může aktuálně pyšnit novým videoklipem "O lásce, o válce a o krvi" a čerstvě vydaným singlem "Lykantropie" z aktuálně připravované desky.

O lásce, o válce a o krvi je romanticko-dramatický příběh z napoleonské doby o lásce, nerozhodnosti, zradě a válce.


V této písničce kapela vybočila z klasického metalu a zkombinovala ho s folklorními nástroji, zejména s cimbálem. Příběh je zasazen do malebného prostředí českého venkova a spolu s hudbou tvoří na české poměry ojedinělý zážitek. Natáčelo se například na hradě Veveří, ve strážnickém Skanzenu nebo v rosické Tvrzi. Už tato zajímavá místa slibují nevšední podívanou. Ovšem pak ještě kapela obsadila uniformované vojáky z historických jednotek spolu se třemi děly a válečné záběry jsou ze skutečného filmu. Klip natáčela agentura Ninetytwo production.

V hlavních rolích se představí kytarista kapely Petr Vosynek, zpěvačka Viktorie Surmová (Surma) a jako speciální host Heri Joensen, frontman kapely TÝR. Kapelník, kytarista a zejména režisér tohoto klipu Tonda Buček se v něm mihne ve vedlejších rolích hned několikrát.

Pár dní po klipu kapela zveřejnila i singl Lykantropie, z nově chystaného CD. Lykantropii navíc nahráli i v anglickém jazyce pod názvem Skinchangers. Kromě hlavního zpěvu Viktorie Surmové v písničce zahostovali i tři brněnští growleři: Set Cortus (Embrace the darkness, Phylactery), Martin Klekner (Flowerwhile) a Silvie Chrudinová (Ona).


K singlu i chystanému CD grafiku opět kreslili ve finském studiu Darkgrove a písničku kapela nabídla ke stažení na jejich webu www.rosanocturna.cz

U ROSY NOCTURNY se můžete těšit zvlášť na pódiová vystoupení, kde nechybí patřičná atmosféra a radost ze sdílení autorské hudby. Lucerny, kostýmy, bílé plameny a překvapení ve formě hudebních hostů.

Aktuální práce je zaměřena na vydání další nové muziky, která se míchá a vaří opět v Brněnském studiu Sonidos a hlavně na plánování koncertů, které znovu propuknou hned začátkem nového roku.

Přijďte si kapelu užít po Vánocích naživo a do té doby se nechte pohltit pohádkovým klipem o milostném trojúhelníku a výpravnou muzikálovou skladbou Lykantropie.

7

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?