Nový Spark
venku od 2. října
Objevila se dosud neslyšená skladba BLACK SABBATH z Diovy éry

Objevila se dosud neslyšená skladba BLACK SABBATH z Diovy éry

Píseň nese název „Slapback“ a pochází z roku 1979 z předprodukčních příprav alba „Heaven And Hell“. Skladbu, v níž můžeme slyšet vokál Ronnieho Jamese Dia, nahrál na YouTube Gary Rees, nevlastní syn a správce pozůstalosti dlouholetého klávesisty BLACK SABBATH Geoffa Nichollse.

Zveřejnění písně „Slapback“ přichází měsíc a půl poté, co Rees sdílel dříve nevydaný záznam písně „Heaven And Hell“ ze zkoušky kapely. Nicholls tehdy kvůli nepřítomnosti Geezera Butlera během počáteční fáze psaní nového materiálu mydlil baskytaru. „Nejnovější upload z pozůstalosti Geoffa Nichollse se podle všeho jmenuje Slapback, což značí nápis na kazetě i samotný refrén. Nahrávka pochází ze stejné kazety jako záznam Heaven & Hell. Nepůsobí to jako typická píseň BLACK SABBATH, ale zní jako typický Ronnie James Dio,“ vyjádřil se Rees.

Že jde skutečně o nahrávku BLACK SABBATH, později potvrdil i Geezer Butler. „Jo, byla to jedna z písní, na které jsme dělali. Neměla ale dostatečné kvality, a tak se na album nedostala.“

Dio se k BLACK SABBATH připojil v roce 1979 a v Tonym Iommim, Geezeru Butlerovi a Billu Wardovi rychle našel spřízněné duše. Když v dubnu 1980 vyšlo album „Heaven And Hell“, setkalo se skvělými reakcemi.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace