Nový Spark
venku od 2. dubna
Objevte neobjevené aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Objevte neobjevené aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

BIG JOANIE – „Back Home“

Tři sestry v akci, hrdé na svou černou barvu pleti a hrdé na to, že jsou ženy. A hrající takovou muziku, že jim hned debutové album „Sistahs“ z roku 2018 vysloužilo pověst jednoho z nejžhavějších objevů britské punkové scény. A přitom to na druhém albu vlastně punk ani moc není, byť není pochyb, že na alternativní scéně se o těchto dámách bude šuškat čím dál zřetelněji.

BLACK MIRRORS – „Tomorrow Will Be Without Us“

Martin Hobrland v recenzi v listopadovém čísle udělil druhému albu BLACK MIRRORS sice jen tři a půl hvězdy s tím, že je to „v dobrém slova smyslu průměrné album“. Autor těchto řádků má však stále v živé paměti suverénní rockovou show, kterou belgická čtveřice vystřihla v roli předskokanů THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA a i když na novince je to místy víc stoner než blues, pořád ho baví!

BLACK MIRRORS můžeš pořídit na Sparkshopu

DEVIN TOWNSEND – „Lightwork“

Šílený kanadský génius začal být v posledních letech zase poněkud nevyzpytatelný, a tak nebylo chvíli zřejmé, co od novinky „Lightwork“ vlastně čekat. Nakonec jsme se dočkali místy až popového zklidnění, byť samozřejmě vyvedeného tradičně Townsendovským rukopisem. Jak píše v recenzi Adam Musil, „Lightwork“ je „geniální svou zdánlivou jednoduchostí“. Pět a půl hvězdy.

Devinovu novinku máme na Sparkshopu hned v několika provedeních

INGESTED – „Ashes Lie Still“

V aktuálním Sparku najdete hned trio pochvalných recenzí na novinku LORNA SHORE, ostatně i v této webové rubrice nedávno zmiňovaných. Nyní je čas doporučit jejich koncertní parťáky, neméně brutální britské trio INGESTED a jejich sedmé album „Ashes Lie Still“. Moderní death metal s jasnými vazbami na starou školu, ničivý, plný blast beatů, breaků i groovu. A taky hostů, mezi nimiž najdeme Svena de Caluwé z ABORTED nebo Matta Heafyho z TRIVIUM.

THE OFFERING – „Seeing the Elephant“

Přinejmenším pro Janu Vrbkovou největší překvapení listopadové recenzní várky. „Naprosto šílená kombinace všech myslitelných metalových žánrů, a kapela se u toho tváří, že deathcore s powermetalovými vokály, math metal s heayvmetalovým kytarovým sólem a jiné podobné vylomeniny jsou ta nejpřirozenější věc pod sluncem.“ Jinými slovy, každý si tu prý najde to svoje!

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace