Nový Spark
venku od 2. dubna
Obvinění proti Tillu Lindemannovi se kupí, RAMMSTEIN vydávají prohlášení

Obvinění proti Tillu Lindemannovi se kupí, RAMMSTEIN vydávají prohlášení

Kolem zpěváka RAMMSTEIN se kupí obvinění ze zdrogování a sexuálního obtěžování žen. Distancovalo se od něj také jeho knižní nakladatelství Kiepenheuer & Witsch, které vydávalo jeho knihy.

Irská fanynka Shelby Linn zveřejnila po koncertě v litevském hlavním městě Vilniusu na Twitter sérii příspěvků, ve kterých tvrdila, že byla na party RAMMSTEIN zdrogována a ráno se probudila s modřinami. Kapela i organizátoři obvinění odmítli. Jenže nyní se začínají ozývat další fanynky, které zažily ze strany zpěváka Tilla Lindemanna nevhodné chování. Počet obvinění ze zdrogování, sexuálního nátlaku a násilí stále roste.

Německá média mluvila s více než tuctem žen, které si přály zůstat v anonymitě. U nich se ukázal jakýsi vzorec, podle kterého byly z předních řad vybírány dívky na sex s Lindemannem. Dvě dívky pohlavní styk odmítly, přesto k němu došlo. Jedna z žen například uvedla, že byla na gauči téměř v bezvědomí, když došlo k násilnému pohlavnímu aktu. Některé ženy jsou skrze sociální sítě vydírány tak, že je nepustí na koncert, pokud nebudou mít následně s Lindemannem sex. Všechny označily pohlavní styk se zpěvákem jako velmi násilný.

Nakladatelství Kiepenheuer & Witsch ihned po obviněních ukončilo s frontmanem kapely smlouvu. Vedení se nelíbilo ani to, že Lindemannova kniha In stillen Nächten z roku 2013 byla použita v pornografickém snímku, který ukazoval násilí na ženách.

„Vyjádření posledních dní vyvolaly mezi veřejností a zejména našimi fanoušky podráždění a otázky. Obvinění nás všechny velmi tvrdě zasáhla a bereme je mimořádně vážně. Našim fanouškům říkáme, že je pro nás důležité, aby se na našich vystoupeních cítili pohodlně a bezpečně – před pódiem i za ním. Odsuzujeme jakýkoli druh přestupků a žádáme vás – nepouštějte se do veřejných předsudků jakéhokoli druhu vůči těm, kteří vznesli obvinění. Každý má právo na svůj názor. Ale i my jako kapela máme svá práva – nyní zejména to, aby ani vůči nám nebyli lidé předpojatí,“ vyjádřila se k obviněním samotná kapela.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace