Nový Spark
venku od 2. dubna
Oddávejte se hudebním a vizuálním orgiím

Oddávejte se hudebním a vizuálním orgiím

Corona pauza v hudebním a filmovém průmyslu ještě zvýraznila potřebu některých fanoušků hudby na kvalitní domácí vybavení. Jasně, koncertního nebo kinosálového feelingu doma nedocílíme, ale je fajn pouštět si svoje desky a nosiče na kvalitním vybavení. Když už investujeme stovky a tisíce do fyzických nosičů, vyplatí se zamyslet se, na čem budou následně hrát.

Někteří tvrdí, že jednou z nejlepších písní na testování nově sestaveného stereo systému je „Black Sabbath“ od BLACK SABBATH z alba „Black Sabbath“. Stejně jako potlesk, je i silný déšť překvapivě náročný zvuk na reprodukci. Slejvák na samém začátku písně tak oddělí zrno od plev. Z vysoce atmosférického startu se line kytarový riff, který naježil chlupy na těle několika generacím a následná strohá sloka zahustí ještě víc. Každá pasáž „Black Sabbath“ představuje výzvu svého druhu a na správném systému zní skvěle od začátku do konce. Je až neuvěřitelné, že album oslavilo padesát let jak nic. Kvalitní Hi-Fi reproduktory se však neztratí v žádné době.


Domácí kina to je kapitola sama pro sebe. Kombinace vnitřních dispozic se zvukovým a obrazovým nastavením techniky zamotá nejednomu hlavu. Avšak i zde se vyplatí zeptat se na radu odborníka anebo si začít shánět informace sami. Bylo by velkou prohrou pouštět si třeba legendární „Pulse“ od PINK FLOYD na špatně nastavené sestavě. Těžko by tak vynikla zvuková a obrazová genialita Angličanů. Více o domácích kinech se dozvíte zde .

Dalším ideálním kandidátem na zkoušku domácího kina je legendární spojení metalu a klasické hudby v dnes již nesmrtelném album „S & M“ z roku 1999. Z celého setlistu večera překvapivě nejlépe otestuje vaši sestavu relativně jemné ztvárnění hitu „Nothing Else Matters“. Pro Hi-Fi sestavu je mimořádně těžké reprodukovat autentický zvuk publika. Pokud máte vše nastaveno správně, budete okamžitě telportováni v času i prostoru do Berkeley Community Theatre v Kalifornii. Spolupráce největších z Big Four a Sanfranciského symfoňáku je vystoupení epických rozměrů a mimořádné sonické atmosféry. Protiklady se přitahují, a proto metal a orchestrální hudba budou skutečnou zkouškou vašeho aparátu.


Pokud je vaším snem domácí kino s opravdu kvalitním zvukem, měli byste se zamyslet i nad výběrem zesilovačů či předzesilovačů pro Hi-Fi systémy. Zesilovače a předzesilovače pro HiFi systémy slouží k zesílení zvukového signálu z přehrávače a v této podobě jej posílají na další zpracování, například do reproduktorů. Spoustu dalších inspirací na zvukové vybavení domácnosti najdete zde.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace