Nový Spark
venku od 3. října
Oddejte se mystickým náladám HEILUNG v novém „klipu“

Oddejte se mystickým náladám HEILUNG v novém „klipu“

HEILUNG představují vskutku nevšední poslech. I na poměry kapel folkových, neofolkových či jinak inspirujících se v kultuře našich dávných předků. V redakci jsou srdcovkou hlavně pro Janu Vrbkovou, která jejich novince „Drif“ v recenzi v srpnovém čísle dala jednoznačných šest ze šesti a navíc připravila místy až akademický rozhovor se zpěvákem Kaiem Uwe Faustem.

V něm došlo i na skladbu „Tenet“, k níž teď kapela připravila něco mezi videoklipem a lyric videem. Mood video. „Vždycky říkáme, že kořeny různých kultur se dotýkají, Je to jako proud vody, který protéká rozdílnými krajinami a stoletími a zůstává stejný. Slovní čtverec Sator Arepo Tenet Opera Rotas se poprvé objevil v Pompejích – aspoň co vím – a šířil se dál. Dostal se dokonce i na sever. V Dánsku je vytesaný v základech několika kostelů,“ poodhaluje alespoň částečně tajemství slovního spojení, na němž skladba stojí, Kai.

„Drif“ vychází tento pátek, 19. srpna a samozřejmě ho můžeš pořídit na Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 3. října
Kalendář akcí
06.10. SPARK FRESH BLOOD - TORRAX, ARAWN, RISE OF SURYA
07.10. GAAHLS WYRD, GAEREA, SAOR
09.10. MOONSPELL, MY DYING BRIDE, BORKNAGAR, WOLFHEART, HINAYANA
10.10. ALL THEM WITCHES
11.10. PARADISE LOST
12.10. CRADLE OF FILTH, ALCEST
12.10. PARADISE LOST
13.10. DESTRAGE
13.10. RAY WILSON
13.10. CARPENTER BRUT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace