Nový Spark
venku od 1. února
Organizace UNESCO ocenila THE HU pro jejich kulturní přínos

Organizace UNESCO ocenila THE HU pro jejich kulturní přínos

Mongolové THE HU jsou rockovou senzací posledních let a pro propagaci mongolské kultury ve světě udělali víc než většina jiných. V době vydání debutového alba „The Gereg“ (2019) je za tyto zásluhy ocenil dokonce mongolský prezident Chaltmágín Battulga, který jim udělil nejvyšší státní vyznamenání. Nyní získali pro změnu ocenění organizace UNESCO, která je jmenovala letošními Artist for Peace.

Titul je udělován osobnostem, které „využívají svůj vliv, charisma a prestiž k propagaci cílů a programů UNESCO“. Z dřívějších let byly coby Artist for Peace jmenovány například zpěvačky Céline Dion nebo Sarah Brightman, THE HU jsou prvními umělci z rockového ranku, kterým se této pocty dostalo.

THE HU na Sparkshopu

Generální ředitelka UNESCO Audrey Azoulayová na kapele ocenila její přínos k ochraně kulturního dědictví a podporu propagace kulturní rozmanitosti prostřednictvím hudby. Ostatně, hrdelní zpěv chöömej či kapelou používané nástroje jako flétna chuur či smyčcový morin chuur jsou zapsány na seznamu nehmotného dědictví UNESCO.

„Je to pro nás nesmírně inspirativní a je to v souladu se smyslem naší tvorby. Uděláme, co budeme moct, abychom inspirovali další kultury, které dnes nejsou dostatečně zastoupeny, a budeme spolupracovat s UNESCEM, aby se jim dostalo zasloužené pozornosti,“ komentuje za kapelu hráč na chuur Jaya.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
04.02. ICE NINE KILLS
07.02. BRING ME THE HORIZON, A DAY TO REMEMBER, POORSTACY
07.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
08.02. ROLO TOMASSI, HOLY FAWN, HERIOT
09.02. BULLET FOR MY VALENTINE, JINJER, ATREYU
09.02. TWILIGHT FORCE
11.02. BAD OMENS, GHOSTKID, OXYMORRONS
13.02. TURMION KÄTILÖT
14.02. HENRY ROLLINS
14.02. YEAR OF NO LIGHT, NO SPILL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace