Nový Spark
venku od 1. července
Ozzy je jako sólový umělec jedním z kandidátů do Rokenrolové síně slávy

Ozzy je jako sólový umělec jedním z kandidátů do Rokenrolové síně slávy

Letošní nominace do Rokenrolové síně slávy jsou tu! Společně s BLACK SABBATH už Ozzy Osbourne poctěn byl, teď by se však mohl do slavné Síně dostat jako sólový umělec.

Ozzy Osbourne, FOREIGNER, JANE'S ADDICTION, OASIS, Peter Frampton a Lenny Kravitz jsou mezi kandidáty na rok 2024. Dalšími nominovanými jsou Mariah Carey, Sinead O'Connor, Cher, Sade, Mary J. Blige, A TRIBE CALLED QUEST, DAVE MATTHEWS BAND, Eric B. & Rakim a KOOL & THE GANG.

Ozzyho tvorba na Sparkshopu

Aby se umělci mohli zúčastnit letošního hlasování, jejich první singl nebo album musely být vydány v roce 1999 nebo dříve. Deset z patnácti kandidátů je nominovaných poprvé, včetně Ozzyho jako sólo umělce. Spolu se zbytkem původní sestavy BLACK SABBATH byl do Síně slávy uveden v roce 2006, ale za svou sólovou kariéru zpěvák ještě takto oceněn nebyl.

Ozzy ve svém prohlášení uvedl: „Jsem hluboce poctěn, že jsem obdržel tuto zprávu z Rokenrolové síně slávy. Být jedním z mála hudebníků, který by mohl vstoupit do Síně dvakrát, je něco, co jsem si nikdy nedokázal ani představit. Po 44 letech mé sólové dráhy je skutečnost, že stále můžu nahrávat hudbu a získat takové uznání, neuvěřitelná a činí mě velmi hrdým.“

Kandidáti s nejvíce hlasy budou vyhlášeni na konci dubna a uvedeni do Rokenrolové síně slávy budou během slavnostního večera v Clevelandu, který se každý rok koná během podzimních měsíců.

O jmenovaných do Síně slávy rozhodne součet hlasů mezinárodní poroty, složené z více než tisíce umělců, historiků a členů hudebního průmyslu, a hlasů fanoušků na oficiálním webu Síně.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace