Nový Spark
venku od 30. října
Ozzy: Nikdy jsem si za svůj život nemyslel, že uvidím zánik desek

Ozzy: Nikdy jsem si za svůj život nemyslel, že uvidím zánik desek

Do věčné debaty o proměně hudebního byznysu a prodejů desek přispěl Ozzy Osbourne svým názorem. Jak jinak než velmi old schoolově.

Na otázku, co si myslí o výroku mnoha lidí, že „rock je mrtvý“, Ozzy odpověděl: „Stále žiju. [Ale] nikdy jsem si za svůj život nemyslel, že uvidím zánik desek. Počítač nikdy nepoužívám. Dnes je to jinak. Mnoho lidí hudbu krade, takže si to už hodně lidí nemůže dovolit dělat.“

Dále pak, na zmínku o důchodu, Ozzy řekl, že odpočinek rozhodně neplánuje. „Myslím, že to budu dělat až do smrti. Není to práce, je to vášeň. Je to skvělé. Oplácí se to výborně.“

Ozzyho koncert na Chicago Open Air byl již druhým sólovým vystoupením od ukončení rozlučkového turné Black Sabbath „The End“ a další budou následovat. Zpěváka bude doprovázet kytarista Zakk Wylde, se kterým spolupracoval na svých sólových projektech během let 1988 – 2007 a příležitostně také vystupoval. Zbylý doprovod tvoří baskytarista Rob „Blasko“ Nicholson, bubeník Tommy Clufetos a klávesák Adam Wakeman.

V současnosti má Ozzy naplánovaných jen šest dalších koncertů během léta až do začátku listopadu. V srpnu to budou festivaly Buffalo Chip ve městě Sturgis, Jižní Dakota, Moonstock festival v Cartersville, Illinois a koncert v Treasure Island Resort & Casino v Minnesotě. Šňůru zakončuje Ozzy 4. listopadu na festivalu Ozzfest Meets Knotfest v San Bernardinu, Kalifornie.

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
13.11. JINJER, THE AGONIST
14.11. INGESTED, WITHIN DESTRUCTION, SIGNS OF THE SWARM, DISTANT
14.11. Sacred Reich
15.11. Mayhem, Gaahls Wyrd, Gost
17.11. Amon Amarth
18.11. LIONHEART, DEEZ NUTS, KUBLAI KHAN, OBEY THE BRAVE, FALLBRAWL
19.11. Weshley Arms, Glorious Sons
19.11. IMPERICON NEVER SAY DIE! TOUR
20.11. BLACK STAR RIDERS, DIAMOND HEAD
20.11. QUEENSRŸCHE, FIREWIND, DARK SKY CHOIR
A co FAKKER!?