Nový Spark
venku od 2. května
Památník v Lidicích: Jak může metalový klip rozložit organizaci?

Památník v Lidicích: Jak může metalový klip rozložit organizaci?

Pietní místo někdejšího masakru nevinných lidických obyvatel nacistickou zlovůlí je obrazně v ohni. Místní zařízení, které spadá pod ministerstvo kultury, opouští zaměstnanci, údajně i kvůli natáčení videa kapely ARAWN.

Thrashcorová formace pojala celou záležitost jako poctu obětem, a zároveň memento zbabělého činu hitlerovců. Za tím účelem požádali vedení památníku a obce Lidice o svolení s natáčením klipu „Lidice“.

Zatímco Památník Lidice kapelu po proklepnutí prostřednictvím svého vedení neodmítl, ve vesnici ARAWN natáčet nesměli. Kvůli vyhroceným vztahům v památníku, které údajně trvají delší dobu, podávají lidé výpovědi, a odvolávají se i na zmíněné natáčení, se kterým nesouhlasí.

Vše ovšem musí mít hlubší kořeny. ARAWN nikterak neznesvětili pietní místa, natáčení probíhalo stranou, a záběry v nitru památníku vznikaly ze vzduchu. Svůj záměr měli patřičně posvěcený, přesto jsou zatahováni do přenic pod hlavičkou kulturního zařízení.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace