Nový Spark
venku od 2. května
Pátek třináctého aneb 5 albových tipů minulého týdne

Pátek třináctého aneb 5 albových tipů minulého týdne

AHAB – „The Coral Tombs“
Doommetaloví námořníci AHAB se na svém nejnovějším počinu vypravili 20 000 mil pod moře a ač na ně byl v recenzi Martin Čermák poměrně přísný, máte-li rádi svůj doom skutečně pomalý a zároveň vám v něm nevadí brutální kontrasty ve stylu „brzda – plyn“, mohli byste si přijít na své!

Novinku AHAB seženeš na Sparkshopu


BEYOND THE BLACK – „Beyond the Black“
Sdílíte-li vkus s Robertem Čapkem, bude eponymní novinka BEYOND THE BLACK vaším pravděpodobně nejposlouchanějším počinem, možná nejen v lednu. „Kapela vydala pestrou kolekci, na které má každá skladba svou tvář a každá také míří do černého,“ je přesvědčený ve své šestihvězdičkové recenzi Robert.

Novinku BEYOND THE BLACK seženeš na Sparkshopu


JAMES YORKSTON – „The Great White Sea Eagle“
Zarytí metalisté odpustí jeden jemnější tip, pod nímž je podepsán nejen skotský písničkář James Yorkston, ale taky švédská zpěvačka Nina Persson, kterou nepochybně všichni znáte z THE CARDIGANS. Máme ji rádi, ať už zpívá, že „prohrává svou oblíbenou hru“, swinguje Sabbathy, duetuje s MANIC STREET PREACHERS… anebo hladí po duši v těchto něžně jednoduchých melodiích…


OBITUARY – „The Dying of Everything“
Šest hvězd od CYKLA, šest od Vládi Třískaly a kdyby se hromadného hodnocení pořád účastnil i Bob Zelenka, nejspíš by byl štědrý stejně. Novinka OBITUARY je pro nás ve Sparku albem měsíce ledna a chystáme s ní ještě velké věci, takže nemůže chybět ani v tomto přehledu.

Novinku OBITUARY seženeš na Sparkshopu


VV – „Neon Noir“ VV = Ville Valo. Ville Valo = HIM. Při vší úctě k ostatním muzikantům, pochopitelně. Finský idol předem avizoval, že jestli bude duch slavných gotických romantiků někde přežívat, tak v jeho sólové tvorbě. Debut vydaný pod jeho iniciálami je venku, tak posuďte sami!

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
18.05. KING GIZZARD AND LIZARD WIZZARD
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace