Nový Spark
venku od 3. června
Piráti, zombies, sci-fi, progový comeback i mrazivý sever; 5 alb uplynulého týdne, které vám nesmí ujít

Piráti, zombies, sci-fi, progový comeback i mrazivý sever; 5 alb uplynulého týdne, které vám nesmí ujít

ALESTORM – „Seventh Rum of a Seventh Rum“
Je tu léto, čas festivalů, grilovaček a jiných pařeb s přáteli, kdy i ten největší hudební puritán tu a tam ujede a zahaleká si „Dlouhou noc“. Anebo nějakou přiznanou pitomost od ALESTORM. Zkrátka, ať už jsou vaše žánrové preference jakékoliv, musíte uznat, že s kapitánem Bowesem a jeho bukanýry je prdel a borci se za svou přitroublost nestydí. A už jen za název nového alba si zaslouží palec nahoru!
„Seventh Rum of a Seventh Rum“ na Sparkshopu


COHEED AND CAMBRIA – „Vaxis II: A Window of the Waking Mind“
COHEED AND CAMBRIA mohou svými příběhovými koncepty vyjádřenými komplikovanými názvy alb působit nepřístupně, jestli však nějaké z jejich dosavadních desíti volá „Poslechněte si mě!“, je jím to aktuální. Otázka je, je-li to v případě kapely, kterou celou kariéru provází přídavek „progresivní“, vůbec žádoucí. To nechť posoudí každý zvlášť, nicméně ať už je historický úspěch singlu „Shoulders“ signálem čehokoliv, rozhodně stojí za povšimnutí.
„Vaxis II: A Window of the Waking Mind“ na Sparkshopu


ENTRAILS – „An Eternal Time of Decay“
Komu by snad nebylo jasné už při pohledu na logo, do jaké žánrové škatulky ENTRAILS zařadit, obal i názvy skladeb musí prozradit vše. Decay, Die, Death, Dead, End, Graveyeard… Zkrátka mrtvolný slovník vytěžený do poslední stránky, převedený do not mistry svého řemesla, zavánějících hřbitovy, márnicemi a rozkládajících se nemrtvých. ENTRAILS jsou Švédové, zažili rané devadesátky a ani na svém sedmém albu nezklamali.
„An Eternal Time of Decay“ na Sparkshopu


KHOLD – „Svartsyn“
Od vydání posledního alba KHOLD „Til endes“ uplynulo už osm let, ovšem ani s pátým obráceným křížem na hrbu pánové nic neztratili ze svého zlověstného půvabu. Jsou dokonce tací, kteří o jejich čerstvé sedmé studiovce hovoří jako o vůbec nejlepším albu jejich kariéry. Je syrové, má groove i charakteristicky hardrockové riffy. Tedy je přesně takové, jak máme od stálic norského blacku rádi.


PORCUPINE TREE – „CLOSURE/CONTINUATION“
Comeback PORCUPINE TREE už asi čekal málokdo a tak i když byl loni na podzim ohlášen bez baskytaristy Colina Edwina, těšili se na něho všichni, kteří někdy slyšeli alespoň jedno album podepsané panem Wilsonem. A i když „CLOSURE/CONTINUATION“ až tolik nového nepřináší, rozhodně jde o vítaný přírůstek do diskografie těchto mistrů rockové progrese.
„CLOSURE/CONTINUATION“ na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace