Nový Spark
venku od 1. prosince
PLEXIS oslaví 40 let a zavzpomínají na Petra Hoška při speciálním koncertu

PLEXIS oslaví 40 let a zavzpomínají na Petra Hoška při speciálním koncertu

V lednu 2024 to bude rok, co Petr Hošek alias Mucho není mezi námi. Rok 2024 je také ve znamení výročí 40 let PLEXIS a 8. února 2024 by Petr Hošek oslavil 57 let. A právě v tento večer se uskuteční vzpomínkový a zároveň výroční koncert kapely v pražském Lucerna Music Baru.

Celý koncept a dramaturgie bude hlavně o mejdanu a vzpomínkách na Petra Hoška a PLEXIS. Za myšlenkou uskutečnit vzpomínkový koncert stojí Dušan Lébl, Martin Švec, Petr Koza a Matyáš Rejthar. Přidala se též dlouholetá kamarádka Petra Hoška Markéta Kordová a maminka Petra Hoška Heda Hošková vše odsouhlasila.

PLEXIS na Sparkshopu

Koncert odehraje Dušan Lébl (kytara), Martin Švec (bicí) a Eda Frohlich (basa). Tedy sestava, která s Petrem hrála nejdéle. Mezi potvrzenými hosty, kteří jsou úzce spjati s kapelou PLEXIS, svojí účast přislíbili: Petr „Hraboš“ Hrabalík, Jarda Stuchlý, Honza Haubert, Honza „Skleník“ Sklenář, Zdeněk Růžička, Jaromír „Jerry“ Machek, Zdeněk „Zdenál“Petr, David Koller, Jitka Asterová, Filip Kolací, Johny Jukl, Míra Imrich, Kryštof Michal, Petr Rudee Adamík.Všichni hosté odzpívají nebo odehrají minimálně jednu písničku od PLEXIS.

Koncert je svou koncepcí určen pro všechny hudební fanoušky a bude v přirozeném duchu tak, jak by na to šel Petr, protože Petr byl nejen punkáč, ale také DJ a měl smysl pro humor. Vzhledem k tomu, že celá tahle akce bude ojedinělá a nebude se opakovat, budeme celý koncert zaznamenávat na více kamer, a v jednání je též Česká televize (potvrdí během listopadu). V rámci koncertu bude využito i hodně archivních materiálů propojených s LIGHT/VIDEO show. Režisérem a dramaturgem koncertu je Matyáš Rejthar. Režisérem záznamu koncertu je Michal Baumbruck a pořadatelem koncertu je filmový producent Petr Koza a Matyáš Rejthar.

Celý koncert se bude odehrávat v duchu mexického svátku „Dia de los muertos“. Proč právě tak? Protože Petr miloval Mexiko a vše, co je s ním spojené, ale hlavně je tento svátek radostná oslava a vzpomínka na zemřelé. Oslava živých, že se znovu setkají šťastně a radostně s mrtvými, které měli rádi.

Koncert se koná ve čtvrtek 8. února od 20:00 v pražském Lucerna Music Baru.

Kapela odehraje dalších 5 vybraných letních festivalů pod názvem PLEXISovjanka v sestavě Dušan Lébl, Martin Švec, Eda Fröhlich a jako speciální host Petr „Rudee“ Adamík.

Více infomací najdete na Facebooku události, vstupenky koupíte na GoOut.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
29.11. CRIMSON MARATHON
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace