Nový Spark
venku od 1. března
Pod Povrchem: PISSGRAVE

Pod Povrchem: PISSGRAVE

Nevím jestli je zapotřebí nějak výřečně popisovat kapelu PISSGRAVE, protože když jste na tohle klikli, tak jste si určitě níže všimli obalu jejich zatím první nahrávky „Suicide Euphoria“, který kapelu vystihuje lépe, než stovky mých slov. PISSGRAVE opravdu zní, jak nějaký nechutný zvuk, který vybublá ze smrduté lázně, kde se již několik měsíců rozkládá, kvasí a hnije několik zkapalněných lidských těl. Nehledě na jejich jméno, které je do češtiny sice nepřeložitelné, ale skládá se ze slov „chcánky“ a „hrob“. Vítejte tedy do nového dílu rubriky „Pod Povrchem“, kde to co odkryjeme, mnohdy nevoní po růžích.

Celé album „Suicide Euphoria“

Již první vteřiny dusivého otvíráku „Perpetual War“ jsou jako náhle spadnout do otevřené stoky plné krys a rozkládajících se těl. Netrvá dlouho a zjistíte, jak hrůzostrašně nechutně hudba PISSGRAVE opravdu zní. Zpěv vybublává a chrčí jakoby se ozýval z hlubin močálu, a kytary a bicí jsou slizce pokryté kalnou produkcí, která vám kolem hlavy hučí jako roj much. Z tohoto zvukového tunelu zvrácenosti posléze vyskakují vřískající sóla a disonantní tremolo riffy. Ale když člověk najde tu kuráž a strhne všechny ty vrstvy špíny a hnusu, tak se dopátrá jádra kapely, které překvapivě zní jako ostrý death metal ze staré školy. Ale díky své zvukové, produkční a vizuální stránce má toto album blíže k „A Chapter of Accidents“ od DEAD INFECTION, než k čemukoliv konvenčně deathmetalovému. Připouštím, že už jsem možná sjetej z karcinogenních výparů, které toto album vypouští, ale songy mi právě občas připomínají tísnivou atmosféru kapel jako INCANTATION či starých MORBID ANGEL (akorát hrané uvnitř septiku).

Nestává se často, že jakákoliv kapela dá dohromady takto přesvědčivě odporné album, při kterémž se svírá hrdlo i těm nejtvrdším náturám. PISSGRAVE definitivě zaujmou více svou syrovou a zvrácenou atmosférou než svou muzikálností, nicméně albu nemůžu upřít nekompromisní kytarovou řežbu jako na skladbě „Pain Enchantment“ či nezpomalující kanonádě „Prevail in Hell“. Album je místy takovým nátlakem, že občasně splyne do jedné velké zkažené monotónní koule zvuku, avšak se stále jedná o nahrávku, která mě skutečně plní reálným děsem a znechucením. Možná jste při poslechu ztratili chuť k jídlu, ale snad nyní lačníte po pořádné porci vskutku chlípného death metalu!

Sestava:

  • Tim Mellon - kytara, zpěv
  • Demian Fenton - kytara, zpěv
  • Johannes Van Hæthen - baskytara
  • Matt Mellon - Bicí

Diskografie:

  • 2015 - Suicide Euphoria

Odkazy:

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace