Nový Spark
venku od 1. prosince
Podzim v RockOpeře: Bude se znovu bojovat o Théby, ale v jiném časoprostoru. V plánu je nová opera

Podzim v RockOpeře: Bude se znovu bojovat o Théby, ale v jiném časoprostoru. V plánu je nová opera

Jarní sezóna RockOpery Praha se teprve chýlí ke svému konci a divadlo již nyní láká diváky na podzimní program. Ten se bude opět skládat výhradně z autorských děl Milana Steigerwalda a Pavly Forest. RockOpera představí zcela novou verzi metalové opery 7 proti Thébám jako Boj o trůn, na jeviště se vrátí přepracované Bardo Thödol: Kniha mrtvých s Kamilem Střihavkou a silvestrovské oslavy se ponesou ve znamení koncertní premiéry úplně nového titulu.

RockOpera Praha začne podzim velkolepě. Novou sezónu zahájí v září s napínavou bitvou o krásnou Helenu. Trója nabídne atraktivní obsazení v podobě Jana Toužimského, Jana Tláskala, Daniely Langrové, operní hvězdy Evy Urbanové či Kamila Střihavky.

„K antice chováme velmi vřelý vztah. Naše první opery Antigona a Oidipus Tyranus z ní přeci jen vycházely. S Trójou jsme se trochu vrátili ke kořenům. Stále se navíc jedná o poměrně nový titul v našem repertoáru a byli bychom rádi, kdyby se brzy dočkal vysokého počtu repríz, podobně jako ostatní opery z naší antické série,“ říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest s tím, že diváci se na podzim mohou těšit i na zmíněnou Antigonu a Oidipa Tyrana.

BOJ O TRŮN

Do antické série přibude také metalová opera Boj o trůn, která bude vycházet z hudby k dílu 7 proti Thébám. To vyšlo i jako dvojalbum, které je stále v prodeji v e-shopu RockOpery Praha. Opera 7 proti Thébám si letos odbyla svoji divadelní derniéru.

„Se 7 proti Thébám jsme se letos s dojetím rozloučili. Celé dílo již potřebovalo režijně aktualizovat a předělat. Diváci se tedy mohou těšit na operu Boj o trůn, což bude svěží verze souboje dvou bratrů o vládu v Thébách pro rok 2023. Odehrávat se bude v úplně jiném časoprostoru a režie se tentokrát ujme Igor Krištof,“ přibližuje Forest.

Mimo antiky divadlo nabídne i horor. Znovu uvede jeden ze svých nejúspěšnějších titulů – Vymítače. Dojde také na oblíbeného Frankensteina. Strašidelný nádech má i zatím nejnovější opera Lilith: Matka démonů, která ukazuje nový pohled na mýty o vzniku lidstva. V biblické tématice bude pokračovat Maria Madonna. Ta vypráví život Ježíše Krista z pohledu jeho matky Marie a v duchu napínavých obrazů a scén, typických pro RockOperu Praha.

KNIHA MRTVÝCH S KAMILEM STŘIHAVKOU

Starobylé mýty posloužily jako inspirace také pro Knihu mrtvých: Bardo Thödol. Symfonicko-rockové dílo zpracované na základě Tibetské knihy mrtvých v obsazení nově posílil Kamil Střihavka, který navíc ztvární i roli pilota v Malém princovi.

Romantiku a osudovost pak nabídne rocková adaptace Shakespearova Romea & Julie. „Nemohli jsme vynechat ani Fausta s Jiřím Zonygou a Viktorem Dykem. Příběh znuděného učence, který si začne zahrávat s okultismem, láká do RockOpery návštěvníky opakovaně. Podobné je to i s tragickým osudem Anny Kareniny. Tu budeme hrát v říjnu,“ přibližuje Forest.

„Musíme se ale nadobro rozloučit s absurdně komediálním Procesem. Operu na motivy románu Franze Kafky čeká na podzim velká derniéra,“ dodává ředitelka.

Na závěr roku pak divadlo chystá koncertní premiéru úplně nové opery. Pavla Forest i umělecký šéf RockOpery Praha Milan Steigerwald potvrdili, že na novém díle usilovně pracují. O co se bude přesně jednat, ale zatím odhalit nechtějí.

„Nejnovější titul zatím stále zůstává v tajnosti. Můžeme ale slíbit, že budete příjemně překvapeni,“ říká Forest s tím, že bližší informace RockOpera Praha zveřejní v blízké době na svém webu a sociálních sítích.

Vstupenky na podzimní sezónu lze koupit už nyní na www.rockopera.cz/program

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace