Nový Spark
venku od 1. července
Podzim v RockOpeře: Bude se znovu bojovat o Théby, ale v jiném časoprostoru. V plánu je nová opera

Podzim v RockOpeře: Bude se znovu bojovat o Théby, ale v jiném časoprostoru. V plánu je nová opera

Jarní sezóna RockOpery Praha se teprve chýlí ke svému konci a divadlo již nyní láká diváky na podzimní program. Ten se bude opět skládat výhradně z autorských děl Milana Steigerwalda a Pavly Forest. RockOpera představí zcela novou verzi metalové opery 7 proti Thébám jako Boj o trůn, na jeviště se vrátí přepracované Bardo Thödol: Kniha mrtvých s Kamilem Střihavkou a silvestrovské oslavy se ponesou ve znamení koncertní premiéry úplně nového titulu.

RockOpera Praha začne podzim velkolepě. Novou sezónu zahájí v září s napínavou bitvou o krásnou Helenu. Trója nabídne atraktivní obsazení v podobě Jana Toužimského, Jana Tláskala, Daniely Langrové, operní hvězdy Evy Urbanové či Kamila Střihavky.

„K antice chováme velmi vřelý vztah. Naše první opery Antigona a Oidipus Tyranus z ní přeci jen vycházely. S Trójou jsme se trochu vrátili ke kořenům. Stále se navíc jedná o poměrně nový titul v našem repertoáru a byli bychom rádi, kdyby se brzy dočkal vysokého počtu repríz, podobně jako ostatní opery z naší antické série,“ říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest s tím, že diváci se na podzim mohou těšit i na zmíněnou Antigonu a Oidipa Tyrana.

BOJ O TRŮN

Do antické série přibude také metalová opera Boj o trůn, která bude vycházet z hudby k dílu 7 proti Thébám. To vyšlo i jako dvojalbum, které je stále v prodeji v e-shopu RockOpery Praha. Opera 7 proti Thébám si letos odbyla svoji divadelní derniéru.

„Se 7 proti Thébám jsme se letos s dojetím rozloučili. Celé dílo již potřebovalo režijně aktualizovat a předělat. Diváci se tedy mohou těšit na operu Boj o trůn, což bude svěží verze souboje dvou bratrů o vládu v Thébách pro rok 2023. Odehrávat se bude v úplně jiném časoprostoru a režie se tentokrát ujme Igor Krištof,“ přibližuje Forest.

Mimo antiky divadlo nabídne i horor. Znovu uvede jeden ze svých nejúspěšnějších titulů – Vymítače. Dojde také na oblíbeného Frankensteina. Strašidelný nádech má i zatím nejnovější opera Lilith: Matka démonů, která ukazuje nový pohled na mýty o vzniku lidstva. V biblické tématice bude pokračovat Maria Madonna. Ta vypráví život Ježíše Krista z pohledu jeho matky Marie a v duchu napínavých obrazů a scén, typických pro RockOperu Praha.

KNIHA MRTVÝCH S KAMILEM STŘIHAVKOU

Starobylé mýty posloužily jako inspirace také pro Knihu mrtvých: Bardo Thödol. Symfonicko-rockové dílo zpracované na základě Tibetské knihy mrtvých v obsazení nově posílil Kamil Střihavka, který navíc ztvární i roli pilota v Malém princovi.

Romantiku a osudovost pak nabídne rocková adaptace Shakespearova Romea & Julie. „Nemohli jsme vynechat ani Fausta s Jiřím Zonygou a Viktorem Dykem. Příběh znuděného učence, který si začne zahrávat s okultismem, láká do RockOpery návštěvníky opakovaně. Podobné je to i s tragickým osudem Anny Kareniny. Tu budeme hrát v říjnu,“ přibližuje Forest.

„Musíme se ale nadobro rozloučit s absurdně komediálním Procesem. Operu na motivy románu Franze Kafky čeká na podzim velká derniéra,“ dodává ředitelka.

Na závěr roku pak divadlo chystá koncertní premiéru úplně nové opery. Pavla Forest i umělecký šéf RockOpery Praha Milan Steigerwald potvrdili, že na novém díle usilovně pracují. O co se bude přesně jednat, ale zatím odhalit nechtějí.

„Nejnovější titul zatím stále zůstává v tajnosti. Můžeme ale slíbit, že budete příjemně překvapeni,“ říká Forest s tím, že bližší informace RockOpera Praha zveřejní v blízké době na svém webu a sociálních sítích.

Vstupenky na podzimní sezónu lze koupit už nyní na www.rockopera.cz/program

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
17.07. JUNGLE ROT, DEAD CARNAGE, BLOODY OBSESSION
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace