Nový Spark
venku od 2. května
Polští DECAPITATED jsou osvobození, neboť obžaloba byla stažena

Polští DECAPITATED jsou osvobození, neboť obžaloba byla stažena

Členové polských DECAPITATED byli osvobozeni. Od podzimu čelili obžalobě ze skupinového znásilnění fanynky. Obžaloba však byla nově stažena a jako důvod byla uvedena „duševní pohoda domnělé oběti“.

V pátek 5. ledna byla stažena veškerá obvinění z únosu a znásilnění proti členům polských DECAPITATED, hudebníci však podle všeho ještě pořád mohou být v budoucnosti soudně stíháni. Důvody stažení obžaloby jsou podle oficiálních citací „duševní pohoda domnělé oběti“ a „zájem spravedlnosti“. Stalo se tak jedenáct dní před tím, než se mělo konat soudní řízení ve Spokane. To se mělo původně konat již 18. prosince, ale bylo nakonec přesunuto na 16. ledna. Obvinění členové DECAPITATED byli v prosinci propuštěni z vězení, ale nesměli opustit stát Washington. Nyní se po stažení obžaloby mohou konečně vrátit domů do Polska.

Členové DECAPITATED byli nejdříve obviněni z únosu , později ze skupinového znásilnění fanynky po koncertě ve washingtonském Spokane. Muzikanti se postupně dostavili k výslechu u soudu a čekali na soudní řízení, ale postupem času se objevily zvěsti o nedůvěryhodnosti domnělé oběti. Ta původně lhala, že si při domnělém znásilnění způsobila mnohačetné modřiny. Po novém svědectví od kytaristy Andyho Marshe z THY ART IS MURDER však vyšlo najevo, že si dotyčná fanynka tahle zranění způsobila při moshování v kotli pod pódiem na daném koncertě.

Polští DECAPITATED v aktuálním vyjádření dodávají: „Všechna obvinění proti DECAPITATED byla formálně stažena. Vyvstaly nové důkazy a okolnosti, které pomohly dokázat nevinu naší skupiny. Soudní řízení by sice bylo příležitostí pro členy kapely, aby představili veškeré důkazy, skupina však uvítala tohle rozhodnutí a těší se na návrat do domovského Polska. Členové DECAPITATED - Wacław, Rafal, Michał and Hubert – upřímně a srdečně děkují všem, kteří je během tohoto těžkého období podporovali, což se týká zejména fanoušků, přátel a rodiny.“

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace