Nový Spark
venku od 1. června
Post-metaloví Italové LENTO se vracejí do Brna

Post-metaloví Italové LENTO se vracejí do Brna

Naše koncerty, BORO Klub a Keftes Party zvou na koncert těchhle tří věcí.

LENTO, LA CASA FANTOM, HAVE TO BE DISTANCED Brno, Boro čtvrtek 18. října 2012, 19:30

LENTO (it) | post metal - sludge - doom | http://www.myspace.com/lento Lento už v Boru jednou byli, ale nehráli. Předzvěst hlasitých Italů v podobě kapel Drom a Esazlesa zatrhla další produkci. Takřka přesně rok poté se Italové vracejí ukojit na místo činu přetrvávající hlad po jejich hluku a s sebou vezou novou desku „Anxiety Despair Languish“. Žádné dobré vyhlídky, pokud mezi ně nepočítáme dobrý koncert. Základ jejich hutného instrumentálního projevu je jasný – kapelám, jako jsou Lento, obligátní Neurosis nelze odpárat. Tahle hudba je totiž zároveň břemenem, kdy kapela silou tlačí přetěžké riffy, ale i příležitostí k opojným zastavením, jaká uhranou mimo jiné ty, kteří v hudbě rádi vidí i trochu matematiky. Lento za sebou mají split dalšími těžkotonážními italskými štramáky Ufomammut a taky plodnou spolupráci s labelem Denovali. V současnosti rozehrávají svou zatěžkanou hudbu do zatím největší šíře. Brněnské repete nabízí možnost pátrat po tom, kde se v těch Italech bere schopnost mísit tíhu takřka duchovní a riffovými obrazci takřka geometrickými. Loni si Lento klub prohlédli, letos do něj přijíždějí na dosavadním vrcholu sil.

LA CASA FANTOM (nor) | crust - punk | http://www.lacasafantom.com/ Dva známí z lesního squatu poblíž Osla, „majitelé“ studia Iskren. Basa, bicí, zpěv a řev ze zalomeného krku. Melancholické pasáže se střídají s crustpunkovými náložemi. Jaké to je, kouřit cigarety balené do stránek náboženských rukovětí? Po koncertě nejspíš zase odjedou spát do opuštěného kláštera poblíž Kutné Hory. Rituální čistota není občas od věci. Chcete intenzivní zážitek v jazyce, jemuž rozumíte čistě skrze tóny hudby? La Casa Fantom jsou naděje pro beznadějné, inspirace pro nalomené. Žít se pořád dá čistě.

HAVE TO BE DISTANCED (cz) | post metal - post rock Post metal? Post rock? Co jsme Have to be Distanced viděli posledně v kontextu středoevropských podobně lazených kapel, patří HTBD k jednoznačné špičce. Organická směsice žánrů s místy takřka až tanečními rytmy je neuvěřitelně kompaktní a sebevědomá. V rámci vývoje kapely se v současné době můžeme bavit o post-Have to Be Distanced fázi. Kapela drze posouvá své limity a dozadu se příliš neotáčí. Roli supportu si na tomto večírku díky své tvrdé práci více než zaslouží.

Dříve avizovaní Town Portal i Penguinsmeat bohužel nepřijedou, protože zrušili celé turné. Brno, Boro čtvrtek 18. října 2012, 19:30 Last.fm: http://www.last.fm/event/3306804+Lento+at+Klub+Boro+on+18+October+2012 Facebook: https://www.facebook.com/events/278430675610168

theaardvark.cz | keftesparty.cz | boro-klub.cz

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace