Nový Spark
venku od 2. října

Pražský koncert SPOCK´S BEARD uvedou THE SIXXIS

Už tento čtvrtek 11. září se české publikum dočká koncertu jednoho z nejrespektovanějších představitelů progresivního rocku - Spock´s Beard. Jako předskokana si tato americká legenda s sebou přiveze talentované The SixxiS.

The SixxiS jsou vycházející, avšak velmi prudce stoupající, hvězdou americké rockové scény. Přestože jejich diskografie zatím čítá jen loňské EP, jejich početné koncertní zkušenosti zahrnují rozsáhlá turné po Evropě i Spojených státech s legendárními Wishbone Ash nebo hvězdným triem The Winery Dogs, které tvoří Mike Portnoy (Dream Theater), Billy Sheehan (UFO, Mr.Big) a Richie Kotzen (Mr. Big, Poison).

Všichni členové The SixxiS jsou profesionálními hudebníky, kteří doprovázeli na koncertech např. Angie Stone, Vince Gilla nebo Mariah Carey a vedle nespoutané energie je to právě instrumentální zdatnost členů kapely, pro kterou jsou The SixxiS zahraničními médii i veřejností tak opěvováni. Do Prahy skupina zavítá na podporu svého právě vychazejícího debutového alba, které produkoval mnohonásobný držitel Grammy - David Bottrill (Muse, Placebo, Stone Sour, Tool, Peter Gabriel aj.).

The SixxiS odstartují čvrteční večer v Roxy kolem 20. hodiny, Spock's Beard převezmou pódium lehce po deváté.

Spock's Beard, kteří jsou přirovnáváni ke Genesis nebo Yes, založili v roce 1992 v Los Angeles bratři Morseovi - Neal (zpěv, klávesy) a Alan (kytara), kteří si k sobě přizvali baskytaristu Davea Merose a bubeníka Nicka D'Virgilio. O čtyři roky později se ke skupině přidal ještě japonský klávesista Ryo Okumoto. Jejich debutové album vyšlo pod názvem The Light v roce 1995 a do dnešního kariéru Spock's Beard mapuje jednáct studiových alb, jedna kompilace a osm živých nahrávek.

"Spock's Beard byli od svého počátku progresivní rockovou kapelou. Ale mezi všemi těmi "šílenostmi", co jsme hráli, naše hudba nikdy nepostrádala opravdu silné melodie, které lidem utkví v paměti" říká s úsměvem Nick D'Virgilio.

Pražský koncert Spock's Beard pořádá NuCoast. Vstupenky jsou k dostání v síti Eventim. Více na www.eventim.cz

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
05.11. LIVESTREAM PARADISE LOST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?