Nový Spark
venku od 3. června
Před 30 lety vyšlo „Blood Sugar Sex Magik“, jímž Rick Rubin zachránil RED HOT CHILI PEPPERS

Před 30 lety vyšlo „Blood Sugar Sex Magik“, jímž Rick Rubin zachránil RED HOT CHILI PEPPERS

Měli za sebou problémy s drogami, předávkování heroinem a následnou smrt zakládajícího člena Hillela Slovaka, odchod Jacka Ironse, který je z tragédie vinil, a mexický očistný exil Anthonyho Kiedise. V zádech navíc vydavatelství, které jim do všeho kecalo, a obří úspěch v nedohlednu. RED HOT CHILI PEPPERS, verze roku 1989.

Nahrávky i svršky RED GOT CHILI PEPPERS pořídíte v našem Sparkshopu

Pokus o restart sice přišel už před natáčením čtvrté desky „Mother’s Milk“, ale teprve „Blood Sugar Sex Magik“ je vystřelila na vrchol. Teď slaví třicet let od vydání.


Redhoti potřebovali nového producenta naladěného na stejnou vlnu, který by z nich vymáčkl maximum, aniž by nálada ve studiu klesla na bod mrazu a všichni na sebe permanentně štěkali. A tak se potkali s Rickem Rubinem, vousáčem, který rozpumpoval nejednu hudební kariéru nebo vdechl novou energii uvadajícím umělcům. Reference měl skvělé, přesto RHCP jeho angažování zvažovali. „Zpočátku jsem si říkal: Páni, Ricku, já nevím. Žil jsem v tom, že má rád všechny ty negativní kapely jako SLAYER a DANZIG, jenže my byli vždy pozitivní banda. Nevěřil jsem, že by to mohlo fungovat. A pak toho chlapíka poznáte a zjistíte, že je prostě skvělý,“ vzpomíná zpěvák Anthony Kiedis. Stranou šel i fakt, že Rubina chtěli už na trojku „The Uplift Mofo Party Plan”, ale on jim dal kvůli drogovým excesům košem. „Tehdy byli ve fakt špatném stavu. Když jsem se s nimi potkal před „Blood Sugar Sex Magik“, jako by se jednalo o jinou kapelu. S absolutní kontrolou a připravení udělat něco skvělého,“ dodal Rubin. Spolupráce jim sedla natolik, že spolu natočili ještě dalších pět alb.

Příběh alba najdete v zářijovém Sparku. Na stáních pouze do konce září.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace