Nový Spark
venku od 2. dubna
Přepište dějiny – THE BEATLES vydali novou skladbu

Přepište dějiny – THE BEATLES vydali novou skladbu

Třiačtyřicet let po vraždě Johna Lennona vydávají THE BEATLES novou – a prý definitivně poslední – skladbu: „Now and Then“. Původně pochází právě z Lennonova pera, byť obsahuje příspěvky všech členů kapely, včetně dalšího už zesnulého Brouka, kytaristy George Harrisona.

Zrod skladby se datuje do konce sedmdesátých let, kdy na ní John Lennon začal pracovat nejdřív sám. Až v roce 1994, po jeho smrti, ji Yoko Ono Lennon předala zbylým Broukům, ještě spolu s demy skladeb „Free As a Bird“ a „Real Love“, které na rozdíl od „Now and Then“ dodělali, a ještě v polovině devadesátých let vydali. Náležitě kvalitně oddělit stopy Lennonova hlasu a klavíru umožnila až moderní technologie v režii Petera Jacksona, autora televizní série The Beatles: Get Back z roku 2021.

Skladbu tak nakonec díky umělé inteligenci obohatily i kytarové party George Harrisona pořízené v roce 1995, Paul McCartney a Ringo Starr své příspěvky nahráli zcela nově. „Moct pracovat v roce 2023 na dosud neslyšené skladbě THE BEATLES je podle mě vzrušující,“ komentoval sir Paul.

„Now and Then“ vyšla 2. listopadu coby singl, na druhé straně doplněný historicky vůbec prvním singlem THE BEATLES „Love Me Do“. Vydání doplňuje také krátký film o vzniku skladby a 10. listopadu vše završí kolekce „1962-1966“ a „1967-1970“, obě rozšířené, se skladbami smíchanými ve stereu a formátu Dolby Atmos.


Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace