Nový Spark
venku od 1. prosince
Přesně před 40 lety odehrála METALLICA svůj první koncert

Přesně před 40 lety odehrála METALLICA svůj první koncert

Obvykle si připomínáme výročí vydání slavných alb, tentokrát však uděláme výjimku. Přesně před 40 lety, tedy 14. března 1982, odehrála METALLICA svůj historicky první koncert. S fanoušky se při této příležitosti podělila o plakát, jeho setlist a pár dalších detailů.

METALLICA na Sparkshopu

Místem konání byl klub Radio City v Anaheimu, o čtyři roky později zavřený z rozhodnutí úředníků, podle kterých měl „negativní vliv na místní komunitu“. Vystoupení přilákalo celkem 75 zvědavců, byť James Hetfield v pozdějších rozhovorech vzpomínal až 200 přítomných, samozřejmě včetně spolužáků a kamarádů. Každopádně návštěvníci za vstupenku zaplatili 15 dolarů, což lze považovat za poměrně vysokou částku – ještě v roce 1985 činila průměrná cena vstupenky 15,13 dolarů. Součástí kapely byl tehdy samozřejmě ještě i Dave Mustaine a také baskytarista Ron McGovney, přičemž James Hetfield působil výhradně jako zpěvák. Vlastní skladby METALLICA do setu zařadila jen dvě, a to „Hit the Lights“ a „Jump in the Fire“. Zbytek tvořily cover verze, převážně od obdivovaných DIAMOND HEAD.

Takto na první koncert před časem pro magazín Kerrang! zavzpomínal James Hetfield: „Byl jsem dost nervózní a necítil se bez kytary úplně dobře. Navíc, Daveovi běhe první skladby praskla struna, a trvalo mu celou věčnost, než si ji vyměnil. To byl trapas. Byli jsme z toho pak špatní, a pravda je, že na další koncerty už tolik lidí nepřišlo.“

Setlist: 01. Hit The Lights (Hetfield, Ulrich) 02. Blitzkrieg (BLITZKRIEG cover) 03. Helpless (DIAMOND HEAD cover) 04. Jump In The Fire (Hetfield, Ulrich, Mustaine) 05. Let It Loose (SAVAGE cover) 06. Sucking My Love (DIAMOND HEAD cover) 07. Am I Evil? (DIAMOND HEAD cover) 08. The Prince (DIAMOND HEAD cover) 09. Killing Time (SWEET SAVAGE cover)

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
02.12. CHRIS BAY
03.12. WINTER MASTERS OF ROCK
08.12. ZEAL AND ARDOR, SOOMA
09.12. ARSTÍDIR
09.12. LEAVE'S EYES
10.12. URIAH HEEP
11.12. BLEED FROM WITHIN, HUMANITY'S LAST BREATH, ALLT
11.12. CROBOT
11.12. BADFLOWER, DEAD POET SOCIETY
13.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace