Nový Spark
venku od 1. března
Přežijí jen nejsilnější, STRATOVARIUS sdílejí klip k titulní skladbě novinky „Survive“

Přežijí jen nejsilnější, STRATOVARIUS sdílejí klip k titulní skladbě novinky „Survive“

STRATOVARIUS mají venku zdařilé album „Survive“ a k titulní skladbě teď připravili též oficiální videoklip. Ten je zachycuje ve studiu, na cestách i na pódiu.

„Trvalo nám pět šest dní, než jsme pro tu skladbu vymysleli text. Když jsme se konečně shodli na refrénu, byl z toho silný song o přežití, který se dá vztáhnout i na historii naší kapely,“ popisuje genezi skladby klávesák Jens Johansson.

Rozhovor s ním jsme vám doručili v říjnovém Sparku, kde najdete též recenzi. „Na albu jsme pracovali více než dva roky, takže některé věci, jako válku na Ukrajině, jsme nechtěně předpověděli. Ale inspirovaly nás například lesní požáry, které se udály v blízkosti bydliště našeho zpěváka Tima. Celkově se za posledních pár let událo tolik negativních věcí a z médií se na tebe sypou ze všech stran smutné zprávy. Neměli jsme plán nebo ucelené téma pro album, ale atmosféra celého světa se natolik změnila, že jsme tyto negativní události nasávali jako houby a promítli je do jednotlivých písní. Deska vychází konečně tento rok, ale spoustu věcí jsme začali psát ještě před pandemií. Je až děsivé, jak jsme se v některých písních trefili. Ale celá nahrávka rozhodně není negativní, jsou tam i naše klasické, optimističtější písně,“ říká v něm Jens.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace