Nový Spark
venku od 2. května
Přežijí jen nejsilnější, STRATOVARIUS sdílejí klip k titulní skladbě novinky „Survive“

Přežijí jen nejsilnější, STRATOVARIUS sdílejí klip k titulní skladbě novinky „Survive“

STRATOVARIUS mají venku zdařilé album „Survive“ a k titulní skladbě teď připravili též oficiální videoklip. Ten je zachycuje ve studiu, na cestách i na pódiu.

„Trvalo nám pět šest dní, než jsme pro tu skladbu vymysleli text. Když jsme se konečně shodli na refrénu, byl z toho silný song o přežití, který se dá vztáhnout i na historii naší kapely,“ popisuje genezi skladby klávesák Jens Johansson.

Rozhovor s ním jsme vám doručili v říjnovém Sparku, kde najdete též recenzi. „Na albu jsme pracovali více než dva roky, takže některé věci, jako válku na Ukrajině, jsme nechtěně předpověděli. Ale inspirovaly nás například lesní požáry, které se udály v blízkosti bydliště našeho zpěváka Tima. Celkově se za posledních pár let událo tolik negativních věcí a z médií se na tebe sypou ze všech stran smutné zprávy. Neměli jsme plán nebo ucelené téma pro album, ale atmosféra celého světa se natolik změnila, že jsme tyto negativní události nasávali jako houby a promítli je do jednotlivých písní. Deska vychází konečně tento rok, ale spoustu věcí jsme začali psát ještě před pandemií. Je až děsivé, jak jsme se v některých písních trefili. Ale celá nahrávka rozhodně není negativní, jsou tam i naše klasické, optimističtější písně,“ říká v něm Jens.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace